Zavrieť

Porady

spôsob zaúčtovania uhradenej sumy navyše z dokladu Orange -PÚ

Dobrý deň, zaujíma ma Váš názor. Klient platiť na pobočke úhrady faktúr kde dostal doklad z ERP o úhrade platob.kartou. Zaplatil spolu za faktúry 161,89€ a 5€ mi ostalo ako uhraden bez dokladu.
Zrejme mu pripočítali pokutu za oneskorenú platbu. Nemám k tým 5€ doklad-ani vo fa nefiguruje táto čiastka.
Účtovali by ste 5€ cez 355/261 alebo 548-nedaňové/261?
Ďakujem veľmi pekne za názory.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    avalik je offline (nepripojený) avalik

    avalik
    Neplatil nahodou 5 faktur? Za platbu na pobocke vyberaju poplatky a davaju k nim doklady z ERP rovnako ako k uhrade FA
    maped Za poplatok mu dali 1,20 to je doklad zvlášť 1€+0,20€ dph, na tomto doklade je súčet úhrada faktúr 166,89 ale faktúry z toho sú iba 161,89,€ a nemám upomienku od neho k faktúram.
    Ako to zaúčtovať?
    avalik Zavolaj si do orange, hoci aj do konkretnej predajne, nech ti vysvetlia - alebo tam posli klienta
    4 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    maped No hej, len je to platené PK z firemného účtu. Tak ako preč? Vieš mi napísať aké účtovanie by si zvolila? Ďakujem
    Soňa K na nedaňovú 548
    maped ale ja si len myslím že to bolo za upomienku-pokutu. Inak nemám nič čo by som vydokladovala. Preto som sa skôr priklonila k účtovaniu 355. Žiadala som to od neho, nereaguje,ja to zisťovať nebudem-čo nám dajú to účtujeme, len či správne
    Soňa K Sa bavíme o 5,- slovom piatich eurách .....
      zbaliť

    spôsob zaúčtovania uhradenej sumy navyše z dokladu Orange -PÚ

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.