Zavrieť

Porady

Vyroba hranolov z MDF alebo OSB

Dobry deň potrebujem poradiť, zhánam hranoly z MDF alebo OSB pripadne ineho materialu možno normalneho dreva.
Hranoly by mali mať rozmer 30x20mm a rôzne dĺžky od 300 do 800mm, hranoly budu použité na výrobu blind rámov.
Ktorý z týchto materialov bude vhodnejší? V ikee som videl obrazy na plátne kde bolo použité MDF a vyzeralo to pevne a myslim že je to lacnejšie ako klasicke drevo. Ale tento material nieje štandardne dostať v hranoloch potrebnych rozmerov preto sa pýtam ake je najlepšie možné riešenie vie mi dodavatel spraviť rozmer aky potrebujem aj napriek tomu že ho štandardne nemá v ponuke? Alebo bude lepšie kupiť dosku a nechať ju narezať v nejakom stolarstve? Pripadne dala by sa takato zakazka objednať v nejakom stolarstve s tym že aj material by zaobstarali a spravili by mi hranoly potrebnych rozmerov? Poznate firmu alebo niekoho kto by to spravil? Budem potrebovať cca 100ks mesačne.
Ďakujem za odpoveď
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    alltracboy je offline (nepripojený) alltracboy

    alltracboy
    treba ist do rosnicky, tam maju tieto rozmery narezane a vysusene. MDF nieje urcite lacnejsie ako drevo
    Ing. Ľubomír Janoška
    Ak sa predpokladá frézovanie, MDF je asi najlepším materiálom (aj keď nezapruží ako drevo). Naopak, OSB dosky nie sú vhodné na frézovanie.

    Vyroba hranolov z MDF alebo OSB

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.