Zavrieť

Porady

Roč.zúčt. zdr.p.-zamestnanec,samoplatiteľ

Zdravím poraďákov ,

prosím o radu mám dva problematické prípady:
1, Zamestnanec je u jedného zamestnávateľa zamestnaný od 1.1.05-30.9.05, od 1.10-2.10.05 nie je nikde zamestnaný ani evidovaný na úrade práce a od 3.10.05 opäť je zamestnaný až do 31.12.2005.

Je povinný podávať ročné zúčtovanie z dôvodu, že od 1.10.-2.10.2005 bol samoplatiteľom?

2, Poistenec je celý rok 2005 zamestnaný u zamestnávateľa na HPP ale celý rok je poberateľom invalidného dôchodku. Za obdobie od 1.9.-31.12.2005 v zamestnaní dosiahol príjem spolu viac ako 13 000,-.

Je povinný podávať ročné zúčtovanie ??


Už sa mi to všetko zlieva a preto prosím dobré duše o pomoc
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Melnick je offline (nepripojený) Melnick

    človek čo opustil Poradu. Melnick
    Octopus
    Zdravím poraďákov ,

    prosím o radu mám dva problematické prípady:
    1, Zamestnanec je u jedného zamestnávateľa zamestnaný od 1.1.05-30.9.05, od 1.10-2.10.05 nie je nikde zamestnaný ani evidovaný na úrade práce a od 3.10.05 opäť je zamestnaný až do 31.12.2005.

    Je povinný podávať ročné zúčtovanie z dôvodu, že od 1.10.-2.10.2005 bol samoplatiteľom?

    2, Poistenec je celý rok 2005 zamestnaný u zamestnávateľa na HPP ale celý rok je poberateľom invalidného dôchodku. Za obdobie od 1.9.-31.12.2005 v zamestnaní dosiahol príjem spolu viac ako 13 000,-.

    Je povinný podávať ročné zúčtovanie ??


    Už sa mi to všetko zlieva a preto prosím dobré duše o pomoc
    1/ Ak bol tie 2 dni 1.10-2.10 aj samoplatiteľom podáva RZZP na tlačive
    S+SA+SC v prípade že úhrn VZ = 78000.- a viac
    Ak úhrn VZ = menej ako 78000.- vyplní X+XA+XC

    2/ Ak bol zamestnancom celý rok a osobou so zdrav. postihnutím celý rok a jeho príjmy neboli kolísavé nemusí robiť RZZP

    Jozef Mihál je offline (nepripojený) Jozef Mihál

    Lektor - dane, mzdy a odvody a poslanec NRSR (SaS) ...viac Jozef Mihál
    Doplním Maju k prípadu č.1:
    Samotný fakt, že bol tie dva dni samoplatiteľom, ešte nie je dôvod na povinnosť vykonať RZZP.

    Povinný podať RZZP by bol vtedy, ak v nejakom zamestnaní by mal započítateľný príjem v nejakom mesiaci vyšší ako 43095 Sk alebo -

    ak mal ako samoplatiteľ v dňoch 1. a 2. 10. príjem podľa § 6 ZDP vyšší, ako 1/2-ca zo [(6500/31) x 2], tj. vyšší ako 210 Sk.

    Melnick je offline (nepripojený) Melnick

    človek čo opustil Poradu. Melnick
    K súhlasu patrí ,za moju neúplnú odpoveď. Žeby úpal? ,lebo dnes som vychrlila viac nepodarkov.
    človiečik Vladimír Ozimý
    no a ktore tlačivo mam vyplniť ak som bol konateľ do 31.8. bez odmeny a od 1.9. ako samoplatca?

    Jozef Mihál je offline (nepripojený) Jozef Mihál

    Lektor - dane, mzdy a odvody a poslanec NRSR (SaS) ...viac Jozef Mihál
    X, XB konateľ, XC samoplatca.
    človiečik Vladimír Ozimý
    Dakujem moc pekne, osoba ktora bola zamestnana dva mesiace a potom bola na urade prace nemusi dufam podavat rocne zuctovanie.

    jankasm je offline (nepripojený) jankasm

    jankasm
    Vladimír Ozimý
    Dakujem moc pekne, osoba ktora bola zamestnana dva mesiace a potom bola na urade prace nemusi dufam podavat rocne zuctovanie.
    Nemusí ak počas zamestnania neprekročila ani v jednom mesiaci príjem 43095

    Roč.zúčt. zdr.p.-zamestnanec,samoplatiteľ

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.