Zavrieť

Porady

Nenahlásená PN zamestnanca

Zamestnanec neprišiel do práce 27.-29.7., dnes sa ku mne dostalo potvrdenie o jeho PN ktoré trvalo od 27.7. a v pondelok vraj už mohol do práce (aj prišiel), ale žiadny papier o ukončení PN nemám, ani zamestnanec od vtedy u lekára nebol.
Aké sú moje povinnosti? Ja v mene zamestnávateľa nemusím pri takejto krátkej PN sociálnej poisťovni nič hlásiť? A zdravotnej poisťovni?
Lebo problém je v tom, že môj šéf by tomuto zamestnancovi chcel dať na tie dni dovolenku, môže to spraviť?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    Žiadaj potvrdenie o ukončení DPN. Pri DPN do 10 KD platí zamestnáv. náhradu príjmu, takže doklad o DPN ostáva u zamestnávateľa a neodovzdáva SP.
    Naposledy upravil Tweety : 02.08.16 at 18:32
    vanda969 no len ja mam pocit, ako keby môj šéf chcel tohto zamestnanca ušetriť od chodenia k obvodnému (o tri dediny ďalej) a preto mu chce dať radšej platenú dovolenku na tie dni keď neprišiel do práce.
    Tweety Lekár by v tom prípade musel stornovať DPN. Takže navštíviť by ho musel aj tak.

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    Zamestnávatel nemôže určiť nástup na dovolenku počas práceneschopnosti zamestnanca bez jeho súhlasu. Ak zamestnanec s tým súhlasí, je nutné aby PN-ku dal u svojho ošetrujúceho lekára stornovať (niktorí lekári to robia za poplatok)
    vanda969 Dakujem! Už sa mi šéfa podarilo presvedčiť, že bude i preňho dobré, ak toho zamestnanca za lekárom po papiere o skončení PN pošle.

    Nenahlásená PN zamestnanca

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.