Zavrieť

Porady

neplnolety dedic a predaj zdedeneho majetku

nasla som kupcu k majetku z dedickeho k predaju nehnutelnosti ktoru zdedila moja neplnoleta dcera v dedickom konani spolu z 2 plnoletymi dedicmi .. ako sa postupuje dalej ? kazdy ma 1/3 podielu z predaja a v dedickom su aj nezaplatene pohladavky a exekucie ktore notarka nedala do dedickeho a teraz sa od dedicov vymahaju .. napr..trovy exekutora z pohladavok a nove pohladavky ktore notarka nezistovala . dakujem
5 komentárov     zbaliť
misoft Dedičské konanie bolo právoplatne ukončené? Ak áno - boli pohľadávky exekútora zahrnuté v dedičskom konaní? Nie? Má smolu. Mal tie pohľadávky do dedičského konania prihlásiť - pretože sa dedia aktíva i pasíva. A ak by boli pohľadávky zahrnuté v dedičskom konaní, prijatím dedičstva by sa museli splatiť. Ak neboli prihlásené - dediči o nich nevedeli (inak by sa možno inak zachovali).
netopir dedicke konanie je pravoplate ukoncene sudom kvoli maloletej po ukonceni sa prihlasilo viac pohladavok ktore od nas vymahaju ak ich nezaplatime budu ich od nas vymahat sudom ide o EOS KSI Slovensko kde bola do dedickeho prihlasena jedna pohladavka druha mi bola zaslana neskor v dost vysokej sume. nasa notarka nezistovala ine pohladavky ako co sme vedeli ! a nemohli sme vediet vseko nakolko o zosnulom 10 rokov neviem nic.... notarka ze ona nemusi ... v pohladavkach som si ja ako neucastnik dedickeho prihlasila nezaplatene vyzivne kde mi bola uznana len ciastka bez urokov exekutora ,,teraz ma nato ten exe narok alebo nie . v dedicko ja vystupuje len ako zakonny zastupca maloletej
netopir dakujem pisem viac
draik Misoft, neprihlásením pohľadávok tie nezanikajú a už vôbec nie tie pohľadávky, ktoré vymáha exekútor. Súd automaticky na základe výsledku dedičského konania pripustí zmenu účastníka konania (povinného), na ktorého miesto nastúpia dedičia.
netopir ako som dopadla ... vsetky aj neprihlasene pohladavky do dedickeho konania musime zaplatit .. co sa tyka neplnoletej vlastnicky kedze ja nie som v dedickom konani zainteresovana mozem vystupovat ako zakonny zastupca maloletej a to aj v pripade podpisu kupno predajnej zmluvy este v piatok mam sedenie z notarkov ktora skontroluje a spravne napise rozdelenie kupno predajnej zmluvy a posle zmluvu na sud na odsuhlasenie . kdeze ma kupujuca obavy notarka jej odkazala ak by bola na strane kupujucej bola by rada ze sud odsuhlasi zapis do katastra to znamena ze nejde o podvod ...aj ked jedine negat vidim v casovom sklze pri nasich sudoch
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!

    neplnolety dedic a predaj zdedeneho majetku

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.