Zavrieť

Porady

PHM kupene v zahranici a platene sukromnou kartou.

Ahoj poradaci. Prosim vas, ako zuctujem nakup PHM. Zamestanec bol na súkromnej zahr.dovolenke, mal pozicane firemne auto a vratil so s plnou nadrzou. Tak ako ho prebral. Platil sukromnou kartou. Staci 501/211? DPH neuplatnujem. Dakujem za radu.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Dav je offline (nepripojený) Dav

    Dav
    Ak ho prebral s plnou nádržou aj vrátil s plnou nádržou, nie je o čom účtovať. Nákup PHM je súkromná záležitosť zamestnanca.
    Laurinkai Toto to este zistim, ci naozaj to tak s tym benzinom bolo. A keby nebola nadrz plna a on to kupil a nechava teda v nadrzi, potom by som mu to mala preplatit. A nasledne bude uctovanie 501/211 v poriadku? a

    karakul je offline (nepripojený) karakul

    karakul
    " Laurinkai (Dnes 18:54) Dakujem Vam vsetkym za pomoc. Danova auditorka poradila repre-. Dala som to tam. "

    ... rozhodne v zadaní popísaný prípad nesúvisí s účtom 513... už len názov daňový audítor sa mi nepozdáva, jeho názor tobôž nie.

    rexogazda je offline (nepripojený) rexogazda

    rexogazda
    moje dve poznámky:

    A. čo tak už prestať používať pokladnicu na vyúčtovania výdavkov. 5xx / 211 je staré nedobré účtovanie. Náklady by mali byť zúčtované voči 3. A zároveň účtovanie cez pokladnicu nikdy nepopisovalo reálne transakcie tak ako sa udiali.

    501 / 333 - vyúčtovanie výdavkov zamestnanca
    333 / 221 - úhrada záväzku voči zamestnancovi


    B. pozor na to zahraničné DPH, ktoré nie je daňovým výdavkom pokiaľ sú splnené podmienky pre refundáciu a nepožiada sa o ňu. A to definitívne viete posúdiť až k 31.12.
    4 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    Laurinkai Dakujem Vam vsetkym za pomoc. Danova auditorka poradila repre-. Dala som to tam.
    Dav Daňová auditorka je čo za titul? Asi tiež "repre" podľa rady
    Laurinkai Prosim, uz to nerieste. Danova auditorka. Je to osoba, ktora ma skusky a moze robit danove poradenstvo. Povedala, urobila som to tak. Mna toto uctovnictvo do hrobu donesie. Ktory mudrc vymyslel danove a uctovne zakony. Toho by mali potrestat za to. Neviete o nejakej inej praci pre mna?
    anetka777 ))
      zbaliť

    avalik je offline (nepripojený) avalik

    avalik
    Ako boli v zmluve riesene PHL? Bolo tam stanovene, ze zamestnanec dolozi bloky za cerpane PHL a budu mu preplatene? A nasledne v rovnakej vyske aj zdanene ako nepenazny prijem zamestnanca?
    Lebo ak nie, tak ak si pozical auto s plnou nadrzou a aj ho vratil s plnou nadrzou, tak blocky za tankovanie si moze akurat dat zaramovat.
    Naposledy upravil avalik : 31.08.16 at 19:01

    Soňa K je offline (nepripojený) Soňa K

    Soňa K
    Požičanie auta má zadarmo ? Ak áno, tak sa tvárte, že sa to ani nestalo, vyhnete sa daňovým povinnostiam.

    PHM kupene v zahranici a platene sukromnou kartou.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.