Zavrieť

Porady

PHM - kúpené v Čechách

Podnikateľ (platca DPH) išiel s osobným autom zaradeným do majetku firrmy na pracovnú cestu do Čiech. Natankoval v Čechách, priniesol blok, na ktorom je vyčíslená česká DPH. Čo mám s takýmto blokom spraviť? Ešte som taký prípad nemala. Keďže suma DPH je malá (250 CZK), tak si nebudeme nárokovať vrátenie dane.
U nás nemusím dávať doklad do DP DPH?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Jana Acsová je offline (nepripojený) Jana Acsová

    daňový poradca, audítor Jana Acsová
    Celý výdavok z bločku zahrnieš do daňových výdavkov - výdavky na spotrebu PHM, t.j. prevádzková réžia t.j. vrátane českej DPH (ak si dobre pamätám účtuješ fyzickú osobu).
    Daň nikde zvlášť neuvádzaš a v žiadnom prípade neuplatňuješ v daňovom priznaní.

    Mickya je offline (nepripojený) Mickya

    Mickya
    Ďakujem za rýchlu odpoveď.
    Ešte mám ale problém, s ktorým som sa nestretla:
    Mám problém v tom, že podnikateľ vytiahol české peniaze z bankomatu (podnikateľ. účtu SKK) v Čechách a z týchto peňazí kúpil ten benzín. Mám to robiť teraz cez valutovú pokladňu alebo mám len prerátať blok na slovenskú menu? Mám len tento jediný doklad z Čiech a do konca roka nebudem mať české bloky. Musím to evidovať aj v CZ mene?
    Ďakujem

    Jana Acsová je offline (nepripojený) Jana Acsová

    daňový poradca, audítor Jana Acsová
    Ja to robím tak, že čerpanú hotovosť účtujem ako zálohu na služobnú cestu, ktorú si zamestnanec odpočíta z celkových uplatnených výdavkov podľa cestovného príkazu. Ak bol výber v CZK, robím to vo valutovej pokladni. V prípade, že iné pohyby nie sú, valutová pokladňa by pre tento prípad nebola potrebná. A ako sa zúčtujú ostatné nároky na cestovné náhrady (má na ne nárok zamestnanec aj SZČO)?

    bepo je offline (nepripojený) bepo

    bepo
    Mickya
    Ďakujem za rýchlu odpoveď.
    Ešte mám ale problém, s ktorým som sa nestretla:
    Mám problém v tom, že podnikateľ vytiahol české peniaze z bankomatu (podnikateľ. účtu SKK) v Čechách a z týchto peňazí kúpil ten benzín. Mám to robiť teraz cez valutovú pokladňu alebo mám len prerátať blok na slovenskú menu? Mám len tento jediný doklad z Čiech a do konca roka nebudem mať české bloky. Musím to evidovať aj v CZ mene?
    Ďakujem
    Prečo to neplatil rovno kartou ale najskôr vybral hotovosť a tou zaplatil?

    Mickya je offline (nepripojený) Mickya

    Mickya
    AVO
    Ja to robím tak, že čerpanú hotovosť účtujem ako zálohu na služobnú cestu, ktorú si zamestnanec odpočíta z celkových uplatnených výdavkov podľa cestovného príkazu. Ak bol výber v CZK, robím to vo valutovej pokladni. V prípade, že iné pohyby nie sú, valutová pokladňa by pre tento prípad nebola potrebná. A ako sa zúčtujú ostatné nároky na cestovné náhrady (má na ne nárok zamestnanec aj SZČO)?
    Iný doklad o tom, že bol v Čechách nemám, takže asi to bude zbytočné preplácať v CZ, takže asi v SKK.

    Mickya je offline (nepripojený) Mickya

    Mickya
    bepo
    Prečo to neplatil rovno kartou ale najskôr vybral hotovosť a tou zaplatil?
    To netuším

    PHM - kúpené v Čechách

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.