Zavrieť

Porady

Nesprávne uhradená DPH v Čechách

Ahojte poraďáci,

mám problém s ktorým si celkom dobre neviem rady :-(
Realizovali sme pre nášho klienta výstavu v Čechách a českí dodávatelia nám poskytli služby podľa par.15 prenájom hnuteľného majetku (inventár a video technika). Všetci dodávatelia nám vystavili faktúry s DPH, čo podľa mňa nie je správne. Nebol by až taký problém presvedčiť ich aby vystavili faktúru bez DPH ale horšie je, že jednu z takýchto faktúr šéf uhradil priamo na výstavisku a tá bola tiež vrátane DPH.
Neviem čo teraz :-( Podľa mňa ani jedna z vystavených faktúr nemala obshaovať DPH a mali sme sa samozdaniť a s tou zaplatenou v hotovosti tiež neviem čo si počnem :-(
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    liba2 je offline (nepripojený) liba2

    liba2
    victoria
    Ahojte poraďáci,

    mám problém s ktorým si celkom dobre neviem rady :-(
    Realizovali sme pre nášho klienta výstavu v Čechách a českí dodávatelia nám poskytli služby podľa par.15 prenájom hnuteľného majetku (inventár a video technika). Všetci dodávatelia nám vystavili faktúry s DPH, čo podľa mňa nie je správne. Nebol by až taký problém presvedčiť ich aby vystavili faktúru bez DPH ale horšie je, že jednu z takýchto faktúr šéf uhradil priamo na výstavisku a tá bola tiež vrátane DPH.
    Neviem čo teraz :-( Podľa mňa ani jedna z vystavených faktúr nemala obshaovať DPH a mali sme sa samozdaniť a s tou zaplatenou v hotovosti tiež neviem čo si počnem :-(
    ------------------------------------------
    Ak naozaj ide o § 15 zákona o DPH, potom žiadajte opravu faktúry a uhradenú sumu DPH žiadajte vrátiť.

    durisovad je offline (nepripojený) durisovad

    uctovnicka na dochodku durisovad
    Alebo sumu uhrady DPH v hotovosti prirad ku dalsej (opravenej) fakture. Ziadaj ale opravu aj tej faktury, ktoru sef zaplatil v hotovosti.

    JanaSys je offline (nepripojený) JanaSys

    JanaSys
    Skús ich upozorniť na tieto paragrafy ich zákona (naša 15 im nič nehovorí):

    § 10 Místo plnění při poskytnutí služby ve zvláštních případech
    4) Místem plnění při poskytnutí
    a) služby kulturní, umělecké, sportovní, vědecké, výchovné, vzdělávací a zábavní, pořádání kongresů, výstav a veletrhů, včetně organizování těchto služeb a poskytnutí s nimi přímo souvisejících služeb,
    b) služby přímo související s přepravní službou,
    c) služby oceňování movité věci nebo práce na movité věci,
    je místo, kde je tato služba uskutečňována.
    (6) Při poskytnutí služby zahraniční osobě nebo osobě registrované k dani v jiném členském státě, které nemají sídlo, místo podnikání nebo provozovnu v tuzemsku, je místem plnění místo, kde má osoba, které je služba poskytnuta, sídlo, místo podnikání, popřípadě místo pobytu či místo, kde se obvykle zdržuje, nebo místo, kde mají tyto osoby provozovnu, je-li služba poskytnuta pro tuto provozovnu, pokud jde o tyto služby:
    a) převod a postoupení autorského práva, patentu, licence, ochranné známky a podobného práva,
    b) reklamní službu,
    c) poradenskou, inženýrskou, konzultační, právní, účetní a jinou podobnou službu, stejně jako zpracování dat, poskytnutí informací, překladatelské a tlumočnické služby ,
    d) bankovní, finanční a pojišťovací službu, s výjimkou nájmu bezpečnostních schránek,
    e) poskytnutí pracovní síly,
    f) nájem movité věci, s výjimkou všech druhů prostředků pro dopravu


    http://www.business.center.cz/busine...cast1h2d2.aspx

    Nesprávne uhradená DPH v Čechách

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.