Zavrieť

Porady

Dovolenka po návrate z Rodičovskej dovolenky

Mám prípad , že zamestnanec musel isť od januára na dokončenie materskej dovolenky pri dieťati, nakoľko matke sa naskytla lepšia práca ako otcovi a teda nastúpila do práce.

On čerpal túto materskú resp. rodičovskú dovolenku, keďže u chlapa sa to materská nevolá, do dovŕšenia 3 rokov veku dieťaťa. Má nárok za tento čas čo bolo od januára do júla, nárok na dovolenku? alebo sa mu ráta len čas, keď pracoval t.j. v roku 2015 a už pracuje v práci.

Už pracuje od 6.7..

Veľmi pekne ďakujem.
Naposledy upravil salonocka1 : 23.08.16 at 13:54
ivka70 Trochu slovenciny do toho by neskodilo .... precitaj si ten text po sebe.
salonocka1 prepáčte, bolo to zle napísané...neskontrolovala som text...mám toho nejak veľa... tak nič nestíham.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    ivka70 je offline (nepripojený) ivka70

    ivka70
    Otec, pokial cerpal RD podla ZP par. 166 odsek 1 (nie podla 166/2),,ma narok na dovolenku aj za tie mesiace, co cerpal RD podla 166/1 (krati sa len RD podla 2, nie podla 1 - tak ako je to definovane v 109/1b) )

    § 109
    Krátenie dovolenky

    (1) Zamestnancovi, ktorý splnil podmienku odpracovania aspoň 60 dní v kalendárnom roku, za ktorý sa dovolenka poskytuje, môže zamestnávateľ krátiť dovolenku za prvých 100 zameškaných pracovných dní o jednu dvanástinu a za každých ďalších 21 zameškaných pracovných dní rovnako o jednu dvanástinu, ak v tomto kalendárnom roku nepracoval z dôvodu
    a) výkonu mimoriadnej služby v období krízovej situácie alebo alternatívnej služby v čase vojny a vojnového stavu,
    b) čerpania rodičovskej dovolenky podľa § 166 ods. 2,
    c) dlhodobého uvoľnenia na výkon verejnej funkcie a na výkon odborovej funkcie podľa § 136 ods. 2,
    d) dôležitých osobných prekážok v práci podľa § 141 ods. 1 a ods. 3 písm. c).
    Naposledy upravil ivka70 : 22.08.16 at 11:45

    Dovolenka po návrate z Rodičovskej dovolenky

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.