Zavrieť

Porady

Neakceptovanie výpovednej lehoty zo strany zamestnanca

Ak dám zamestnávateľovi výpoveď dohodou a určím aj dátum ukončenia prac. pomeru a zamestnávateľ to nebude akceptovať, resp. mi dá dvojmesačnú výp. lehotu, ktorú ja neakceptujem, a to tým, že nebudeme chodiť do práce po dátume, ktorý uvediem vo výpovedi. Má to pre mňa nejaké dôsledky? V prac. zmluve nemám žiadne ustanovenie, ktoré by mi ukladalo dodržať výp. lehotu v prípade výpovede. Môže mi napr. zamestnávateľ odovzdať tzv. zápočtový list, resp. nevyplatiť mzdu za posl. odprac. mesiac a pod.?
5 komentárov     zbaliť
ivka70 Vypoved dohodou je pravny nezmysel!
fortunka Výpovedné lehoty upravuje zákonník práce, nemusia byť v pracovnej zmluve uvedené.
Tweety tu neide o VD ale o pokutu za jej nedodržanie
fortunka "V prac. zmluve nemám žiadne ustanovenie, ktoré by mi ukladalo dodržať výp. lehotu.." ja som na toto reagovala, to tam v pracovnej zmluve ani nemusi mat
veronikasad odkedy trvá pracovný pomer ? K akému dátumu chceš ukončiť prac.pomer ?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    ivka70 je offline (nepripojený) ivka70

    ivka70
    Ak ty navrhnes ukoncenie PP dohodou a zamestnavatel to neakceptuje, ziadne ukoncenie PP sa nekona.
    Ak ti zamestnavatel navrhne, ze jedine, co zakceptuje, je vypoved s vypovednou dobou, je na tebe, ci si vypoved das.
    ak po termine, ktory si si urcil v ziadosti o skoncenie PP dohodou prestanes chodit do prace, pojde o absenciu so vsetkymi nasledkami k nej.
    (napr. kratenie dovolenky za tento rok o 2 dni za kazdy den absencie - tym sa ti moze stat, ze cerpanu dovolenku budes musiet "vratit: zamestnavatelovi aj s odvodmi, moze ti absenciu tahat dost dlho a tym nebudes mat dlho ukoncenie PP ani zapoctovy list = zamestnavatel totiz nemusi ukoncit PP kvoli absencii, len moze, v krajnom pripade moze vysudit skodu, ktoru si mu svojim bezdovodnym chodenim do prace sposobil atd.).
    Urcite je lepsie sa dohodnut alebo vyckat do skoncenia PP po vypovednej dobe.
    Naposledy upravil ivka70 : 23.08.16 at 07:14

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    Upresni, pretože si to napísal zmätočne. Výpoveď dohodou ZP nepozná. Zrejme chceš ukončiť Dohodou podľa § 60 ZP. Ak túto nebude zamestnáv. akceptovať, potom PP neskončí. Ak napriek tomu chceš odísť, musíš podať výpoveď, kde je už ale VD a PP skončí jej uplynutím.. Ak túto neodpracuješ, PP môže zamestnáv. skončiť okamžite za porušenie PD s možnosťou krátenie D za absenciu. Nevyplatiť mzdu, na ktorú máš nárok, nemôže. No ale ak nebudeš chodiť do práce, potom za ten čas nedostaneš žiadnu.
    romana147 Nevyplatiť mzdu, na ktorú máš nárok, nemôže
    ?
    Teoreticky nemôže nevyplatiť, ale prakticky to môže byť šelijako = aj podľa toho aká je firma,šéf,ako sa rozídu
    vyplatí sofort
    vyplatí oneskorene
    nevyplatí

    Neakceptovanie výpovednej lehoty zo strany zamestnanca

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.