Zavrieť

Porady

Vznik s.r.o. rok 2005 činnosť rok 2006

V roku 2005 bola založená S.R.O. nevykonávala žiadnu činnosť iba sa založila, činnosť začali vykonávať v roku 2006. Teraz mi priniesli doklady zo založenia a sú to za kolky, notár, poplatky z roku 2005. Ako to urobiť aby sa mi to dostalo do účtovníctva. Potrebujem mať vklad 200 000,- na PS. Na daňovom úrade im povedali, že za rok 2005 nemusia podať daňové priznanie, keďže nevykonávajú činnosť. A že to majú zaúčtovať reálne v roku 2005 a potom PS roku 2006 im budú pasovať. Ale podľa mňa to nejde tak jednoducho, lebo mne predsa vznikne strata nie? Jedna nemenovaná firma mi poradila, že tie doklady mám spočítať a zaúčtovať v roku 2006 , ale ako nedaňový výdavok a tým že budem mať PS úplne v poriadku a aj celé účtovníctvo, mne to príde divné.
Za radu vopred ďakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    plavčík je offline (nepripojený) plavčík

    človek s dušou plavčík
    Síce nie som naj-odborník, ale môj názor je, že sa malo v r. 2005 účtovať o založení s.r.o., podať DP DzP za rok 2005 / budeš v strate, lebo náklady budú a výnosy nie/ a tým pádom by si mala počiatočná stavy roku 2006 zhodné z konečnými stavmi r. 2005 na ktorých by si mala naúčtované založenie spoločnosti.
    Naposledy upravil plavčík : 27.06.06 at 05:51

    dumap je offline (nepripojený) dumap

    dumap
    Neviem ako Ti mohli na DU povedať, že netreba za r.2005 podávať DP. Veď predsa spoločnosť začína účtovať od svojho vzniku podľa §4 zákona o účtovníctve t.j. základné imanie, zriaďovacie náklady, fondy podľa spoločneskej zmluvy. Všetko by sa to prejavilo v súvahe a príp. vo výkaze ziskov a strát. Na DU treba podať aj prázdne DP spolu s výkazmi, ktoré ale prázdne určite nebudú, lebo tam bude aspoň základné imanie aj v aktívach sa prejaví, aj v pasívach. Odporučila by som aj keď po termíne spracovať DP za r. 2005 a odovzdať na DÚ príp. s nejakým listom. So správcom dane sa dá iste dohodnúť, keď mu vysvetlíš situáciu. Lepšie odovzdať neskôr ako vôbec. Pokuta Vás zrejme neminie.

    Milan Benka je offline (nepripojený) Milan Benka

    obyvateľ SR Milan Benka
    Za rok 2005 bola určite strata, takže ak budete účtovať o založení v r. 2005, nulové DP by určite nebude.

    ingi je offline (nepripojený) ingi

    ingi
    Januš
    V roku 2005 bola založená S.R.O. nevykonávala žiadnu činnosť iba sa založila, činnosť začali vykonávať v roku 2006.

    Na daňovom úrade im povedali, že za rok 2005 nemusia podať daňové priznanie, keďže nevykonávajú činnosť. A že to majú zaúčtovať reálne v roku 2005 a potom PS roku 2006 im budú pasovať.
    Podľa zadania otázky bola s.r.o. v r. 2005 iba založená, bolo by vhodné upresniť, či v roku 2005 bola táto spoločnosť aj zapísaná do obchodného registra z dôvodu, že je rozdiel medzi pojmami založenie a vznik spoločnosti.
    Najpodstatnejšia skutočnosť pri riešení zadanej otázky je, že s.r.o. začína účtovať (zostavuje otváraciu súvahu) ku dňu svojho vzniku.

    V zmysle § 57 Obch. Z. sa spoločnosť zakladá spoločenskou zmluvou podpísanou všetkými zakladateľmi.

    V zmysle § 62 spoločnosť vzniká dňom zápisu do OR (pričom návrh na zápis do OR je nutné podať do 90 dní od jej založenia).

    Z uvedeného teda vyplýva, že ak spoločnosť vznikla až v roku 2006, nie je povinná podávať DP za rok 2005.

    bredikova je offline (nepripojený) bredikova

    optimistka aj napriek veku bredikova
    Ja som mala obdobý prípad. Firma zapísaná v OR 31.12.2005. Neviem ako sa im to podarilo, ale spravila so danové priznanie a tiež bolo stratové. To nie je problém.

    Vznik s.r.o. rok 2005 činnosť rok 2006

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.