Zavrieť

Porady

výpoveď zmluvy pri nevysporiadanom pozemku je platna?

Potrebujem radu... platím obci nájom za istú malú hosp.budovu. Mali sme uzavretú zmluvu. Nájom som platila pravidelne, avšak dali mi výpoved zmluvy. Chcem sa opýtať, majú právo mi vôbec dať výpoveď ak pozemok je nevysporiadaný? môžu ma vôbec vysťahovať? Poprípade osoba čo si na to robí nárok.. ale pozemok aj budova sú nevysporiadané....
ivka70 a mali pravo ti to prenajimat, ked pozemok je nevysporiadany? Ak mohli uzavriet zmluvu o najme, mozu ju aj vypovedat
adahoffi lenže ak niesú majiteľom, zmluva je podľa mňa neplatná... ono bolo to podpísané a platené len zdôvodu, aby náhodou niekto nerobil zbytočné komplikácie... fungovalo to bezproblémovo.. ale natrafili sme na osobu, ktorá má známosti a má záujem si to teraz prenajať namiesto nás....
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Mária27 je offline (nepripojený) Mária27

    Mária27
    V našom práve je oddelené vlastníctvo stavby a pozemku. Ak sú vlastníkmi alebo správcami budovy, majú právo nájomnú zmluvu uzavrieť aj vypovedať.
    adahoffi tak na katastrálnom úrade, je ten pozemok vedený ako nevysporiadaný... budova je úplne na čierno....
    Mária27 budova môže byť legálna, aj ked je pozemok nevysporiadaný - taký stav je aj pri mnohých bytových domoch

    clen je offline (nepripojený) clen

    právnik-reality clen
    budovu mozu prenajat, aj ked nie je zapisana v katastri a dokonca aj ciernu stavbu...
    Kabaka123 07.09.16 10:05 odstránil(a) z Porady

    výpoveď zmluvy pri nevysporiadanom pozemku je platna?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.