Zavrieť

Porady

Úrad práce nechce zrušiť registráciu

Manželka sa zamestnala na 1/8 úvezok u známeho aby nemusela chodiť na ÚP a aby sa jej zrátavali odpracované roky do dochodku , odniesla pracovnú zmluvu na ÚP aj žiadosť o vyradenie z evidencie a dnes jej došiel mail :
Preverila som si Vasu pracovnu zmluvu a zistila som, ze v nej mate uvedeny tyzdenny rozsah pracovneho casu 5 hod. V takom pripade Vasa evidencia nadalej trva a budeme sledovat vysku mesacnej odmeny (v hrubom).
To čo má znamenať ?????
avalik dopln co bolo v ziadosti presne uvecene, ci tam je uvedena aj PZ ... a hlavne ci ziadala/suhladila s emailovou komunikaciou
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Katy a R je offline (nepripojený) Katy a R

    Katy a R
    Však evidencia môže naďalej trvať - len bude musieť doniesť vždy príjem za predch. mesiac. Len ak prekročí tých cca 140 eur - tak ju vyradia.
    Ak nechce byť vôbec evidovaná na UPSVaR - tak sa môže sama dobrovoľne dať vyradiť. (bez prac. zmluvy - nemusí nič zdôvodňovať)

    ešte doplním, že tá evidencia môže byť niekedy aj užitočná (napr NČZD na manž) ... takže treba zvážiť
    Naposledy upravil Katy a R : 08.09.16 at 09:45

    Hlasovalo 5 pouzivatelov

    Užitočné (5)
    Žabinka, pivko, Ingrid Ondruskova, Dav, Kabaka123
    5

    kukučka je offline (nepripojený) kukučka

    kukučka
    Manželka musí každý mesiac zaniesť na ÚP potvrdenie zamestnávateľa o výške zárobku.

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    Ak nechce chodiť na UP, nech písomne požiada o vyradenie z evidencie uchádzačov o zamestnanie. Evidencia jej zanikne nie z titulu nového zamestnania, ale na vlastnú žiadosť ...Vtedy sa kratší pracovný čas nebude vôbec sledovať.
    Niektoré pracovníčky na UP s tým majú problém, netreba sa dať odbiť. Mňa tiež nechceli vyradiť keď som požiadala o starobný dôchodok, mala som čakať až keď mi príde rozhodnutie, čo trvá 2-3 mesiace. Písomnú žiadosť však musia akceptovať. Treba ju doručiť osobne a dať si potvrdiť na podatelni kopiu.
    4 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    ditta5 Ak hneď na začiatku podala PZ spolu so žiadosťou o vyradenie z evidencie, nemal ÚP vôbec špekulovať či preverovať, ale ju vyradiť bez ďalšieho obťažovania.
    Katy a R keďže predložila zmluvu s krátkym úväzkom - vôbec to nie je obťažovanie. Pozri si podmienky vyradenia z evidencie - §36 ods1 a !
    ditta5 Podstatné je, že podala žiadosť o vyradenie, že k nej doložila PZ, je až druhotné.
    Katy a R nezavádzaj zbytočne - tety na UP musia postupovať podľa zákona. a je dosť veľký rozdiel, či je vyradenie na vlastnú žiadosť a či kvôli PP
      zbaliť

    arizona je offline (nepripojený) arizona

    arizona
    Moj syn asi pred 2r bol evidovany na UP,potom si nasiel pracu na dohodu. Tiez ho nevyradili,odovzdaval mesacne potvrdenia o prijme. UP mu par mesiacov vyplacal nejaku davku cca do 60 eur.
    Mozno aj toto bude taky pripad. Zial, podrobnosti nepoznam.Nech sa manzelka skusi informovat.
    Katy a R však len postupujú tak, ako majú .. preverili si zmluvu, keďže ju doložila

    avalik je offline (nepripojený) avalik

    avalik
    5/2004

    § 36
    Vyradenie z evidencie uchádzačov o zamestnanie
    (1) Úrad vyradí uchádzača o zamestnanie z evidencie uchádzačov o zamestnanie dňom

    n) požiadania o vyradenie z evidencie uchádzačov o zamestnanie,

    TomasBugiy je offline (nepripojený) TomasBugiy

    TomasBugiy
    To sa bude aj Richter pýtať, čo to má znamenať, nakoľko tu mohlo dôjsť k zníženiu evidovanej nezamestnanosti a pracovníčka si dovolila ju neznížiť
    6 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    Katy a R pozri si zákon! (o služ. zamestnanosti)
    TomasBugiy A čo tam mám akože hľadať? Doniesla spolu s prac. zmluvou aj žiadosť o vyradenie, tak neviem, čo riešia. Na niektorých úradoch by bola s radosťou vyradená, skôr ako zatvorí dvere.
    Katy a R ak by len požiadala o vyradenie - tak by ju vyradili podľa písmena n (§ 36). Ale ona predložila zmluvu - tak je to podľa písm a. (preto tú zmluvu skúmali)
    A nejedná sa o rovnaký typ vyradenia - platia iné podmienky (napr pri znovuzaradení) . preto jej to oznámili ( že ak chce, môže sa prísť vyradiť na vlastnú žiadosť). Až vtedy to možno bude tak, ako si napísal
    veronikasad Samotná zmluva s úväzkom 5 hod. týždenne k vyradeniu nestačí. O vyradenie na vlastnú žiadosť musí požiadať písomne - má to totiž iné dôsledky v prípade opätovného zaradenia do evidencie uchádzačov o zam.
    TomasBugiy Nie. Ona priniesla zmluvu a žiadosť o vyradenie, tak ju mali normálne vyradiť na základe žiadosti a zmluvu nemali čo riešiť. Lenivosť niektorých úradníkov ma ubíja, ale nadpráca ma priam zabíja.

    Uvediem príklad: Klient zrušil registráciu za platiteľa DPH. Z DÚ mu prišlo rozhodnutie, že končí k 31.08.2016 a potom má ešte 15 dní na vrátenie osvedčenia. Ešte začiatkom augusta volala pani z DÚ klientovi, že treba, čo najskôr vrátiť osvedčenie, ináč mu hrozí pokuta. Samozrejme vystrašený klient potom s takou kravinou otravuje mňa, či som si istý, že to stačí vrátiť do 15.09.2016?
    Katy a R tomas - nezavádzaj zbytočne (a pozri si zákon) - ona požiadala o vyradenie spolu s pracovnou zmluvou! tak takéto vyradenie musia riešiť. nemôže si pracovníčka UPSVaR dovoliť vyradiť ju z iného dôvodu! ak by tak spravila - tak by ju možno spomínaný Richter aj vyhodil.
    a napísala dotyčnej mail - má teraz možnosť požiadať o vyradenie podľa písm. n - ak teda sa chce dať vyradiť (lenže tam už to má iný dopad, ako vyradenie podľa písm a)
      zbaliť

    Úrad práce nechce zrušiť registráciu

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.