Zavrieť

Porady

Kedy zrušiť živnosť a prihlásiť sa na úrad práce

Dobrý deň,
bola by som veľmi rada, keby mi vedel niekto poradiť, lebo neviem, čo mám urobiť.
Momentálne som na RD, dieťa sa mi narodilo 22.11.2009 a k 31.12.2011 som v práci dostala výpoveď - Zrušila sa firma.
Od 17.5.2011 mám založenú živnosť a chcem ju zrušiť. Na budúci týždeň idem na operáciu, po ktorej nebudem môcť asi mesiac nikam chodiť...
Moja otázka je, či mám živnosť zrušiť pred operáciou a nahlásiť sa na úrad práce aby som dostala nejakú podporu v nezamestnanosti, alebo počkám a urobím to všetko až o mesiac. Ale RD mi končí 22.11.2012, čiže by som nešla hneď po tom dátume ale neskôr, či by tam mohol byť nejaký problém s tou podporou. Nakoľko budem aj dlho ešte doma, nebudem si môcť prácu ani hľadať, tak podpora by bola fajn..
Prosím ak mi viete niekto poradiť, bola by som veľmi rada....
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    Dávku v nezamestnanosti nemôžeš poberať v súbehu s rodičovským príspevkom, ktorého vyplácanie končí mesiacom novembrom. Požiadaj o zrušenie živnosti k 30.11.2012, nezabudni isť na daňový úrad vrátiť kartičku DIČ - nezaškrtávaj na ŽU, aby za teba vybavili zrušenie registrácie na DU.

    Na UP sa zaeviduj od 1.12.2012 (môžeš tak urobiť spätne do 7.12.2012), podmienku 730 dní poistenia v nez. máš splnenú, vznikne ti nárok na dávku v nezamestnanosti.

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    Aký príjem=tržby si mala v roku 2011 ? Vznikla ti od 1.7.2012 povinná registrácia v soc.poisťovni ?

    Kedy zrušiť živnosť a prihlásiť sa na úrad práce

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.