Zavrieť

Porady

kedy ísť po vyhodeni z VŠ na úrad práce

dobrý deň, chcel by som sa opýtať: teraz som chodil na VŠ ale v letnom semestri som nedostal dostatočný počet kreditov a preto ma zo školy vyhodia ale zatial mi ešte ani neprišiel žiaden list o ukončeni štúdia ani nič, otázka znie ... Kedy/do kedy sa musím ísť prihlásiť na UP ?
či mám čas do 31.8. alebo musím ísť hneď respektíve hneď ale až keď mi dôjde domov papier zo školy ?
ďakujem za rady
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    viktorviktor je offline (nepripojený) viktorviktor

    viktorviktor
    do 7 či 8 dní od ukončenia štúdia, daj pozor aby si oznámenie od školy neprevzal po termíne

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    marcelkog Pozri príspevok
    dobrý deň, chcel by som sa opýtať: teraz som chodil na VŠ ale v letnom semestri som nedostal dostatočný počet kreditov a preto ma zo školy vyhodia ale zatial mi ešte ani neprišiel žiaden list o ukončeni štúdia ani nič, otázka znie ... Kedy/do kedy sa musím ísť prihlásiť na UP ?
    či mám čas do 31.8. alebo musím ísť hneď respektíve hneď ale až keď mi dôjde domov papier zo školy ?
    ďakujem za rady
    Vysokoškolský zákon neovládam, tak neviem, kedy v tvojom prípade štúdium končí.

    Ak chceš, aby ťa zaradili do evidencie uchádzačov o zamestnanie spätne od 1. dňa po ukončení štúdia, treba sa zaevidovať do 7 kal. dní. Ak prídeš neskôr, zaradia ťa ododňa odovzdania prihlášky s tým, že chýbajúce dni si musíš v zdr.poisťovni doplatiť ako samoplatitel.

    Evidencia na UP nie je povinná, kludne si môžeš užívať leto, ale nezabudni sa do 8 kal.dní od skončenia štúdia prihlásiť v zdr.poisťovni ako samoplatitel (mesačná platba je 47,58€). Samozrejme, doklad o ukončení štúdia treba odovzdať aj do prísl.zdr.poisťovne.

    kedy ísť po vyhodeni z VŠ na úrad práce

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.