Zavrieť

Porady

Rodičovský príspevok - ukončenie k 1.9.2016

Dobrý deň,
požiadala som UPSVAR o ukončenie poberania rodičovského príspevku K 1.9.2016 z dôvodu, že manžel od 2.9.2016 poberá materské. Dnes mi prišiel list s tým, že ukončujú vyplácanie k 31.8.2016 a teda, že za september mi už rodičovský príspevok nevyplatia. Okamžite som tam volala, no pani, ktorá ma má na starosti, si nechce dať vysvetliť, že ak žiadam K určitému dátumu, sa to berie aj vrátane toho dňa. Čo ďalej? Mám sa odvolať - budem úspešná alebo uvažujem zle?
Ďakujem veľmi pekne za pomoc.
Naposledy upravil Jana103 : 09.09.16 at 11:12
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Katy a R je offline (nepripojený) Katy a R

    Katy a R
    podmienky na RP
    http://www.upsvar.sk/buxus/docs/SSVa...davok_2016.pdf
    - je tam len ... "Nárok nevzniká ani jednému rodičovi, - ak jeden z nich má nárok na materské alebo obd. dávku v štáte EÚ ak sa jednému z rodičov poskytuje príspevok na tarostl. o dieťa alebo ......"
    neviem tu pohľadať diskusiu o podobnom prípade(že ako to poriešili) ... našla som - je tam aj odpoveď z UPSVaR http://www.porada.sk/t282563-otec-na-materskej.html
    Naposledy upravil Katy a R : 09.09.16 at 12:03

    Jana103 je offline (nepripojený) Jana103

    účtovníčka a mzdárka a niekedy mám pocit, že aj dievča pre všetko :) ...viac Jana103
    ďakujem pekne...presne toto som vedela, že som niekde čítala, len som to nevedela nájsť

    Rodičovský príspevok - ukončenie k 1.9.2016

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.