Zavrieť

Porady

Ako ukončiť prac.pomer na dobu určitú pred uplynutím dohodnutej doby

Mám uzatvorený pracovný pomer na dobu určitú do 31.10.2016, naskytla sa mi možnosť nástupu do lepšieho zamestnania kde je podmienka nástupu od 01.10.2016. Terajší zamestnávateľ mi nechce prijať výpoveď skôr ako uplynie dohodnutá doba na zmluve. Výpoveď som zaslala 12.09.2016, výpovedná doba mi plynie mesiac od 01.10.2016. Dá sa ukončiť prac.pomer aj bez súhlasu zamestnávateľa, skôr k 25.09.2016? Ak nesúhlasí a ja neprídem od 01.10. do práce, aký postih mi hrozí? Za skorú odpoveď Ďakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    Na výpoved nepotrebuješ súhlas zamestnávateľa.
    Ak teda celú VD neodpracuješ, hrozí ti A, krátenie nároku na D, možno aj postih za nedodržanie VD, samozreje len ak to máš v PZ.
    Ale ak si o dátume nástupu vedela skôr, mohla si výpoved podať už v 8. mes. a teda pri mesačnej VD by si už k tomu dátumu bola voľná.
    3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    Mária27 odpoved skorá a rýchla - len či nebude potrebovať slovník skratiek
    Tweety A,- absencia, VD- výpovedná doba, D- dovolenka, PZ- pracovná zmluva
    Mischel1 Ďakujem ovládam tie skratky
      zbaliť

    Katy a R je offline (nepripojený) Katy a R

    Katy a R
    Pracovné pomery môžeš mať aj dva - ideálne by bolo, keby sa pracovné doby dali nejako skĺbiť. Ak máš nejakú dovolenku - skús to poriešiť dovolenkou - samozrejme - aj tam treba súhlas zamestnávateľa.
    Ak sa nijako nedohodneš - a nenastúpiš do starej práce - tak ti môžu dať absenciu - a či ti hrozí aj finančný postih - tak to už máš definované v pracovnej zmluve.
    Alebo potom sa dohodnúť s novým zamestnávateľom (nejaké presuny pracovnej doby by neboli možné??)
    Mischel1 Ďakujem, nový nástup bol práve posunutý o mesiac skôr zato vznikla táto situácia. ešte raz ďakujem za pomoc.

    Ako ukončiť prac.pomer na dobu určitú pred uplynutím dohodnutej doby

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.