Zavrieť

Porady

Nalezitosti faktury do zahranicia - ciastocny platitel DPH podla §7a

Dobre ranko vsetkym poradakom! Potrebujem sa poradit - ake nalezitosti ma mat faktura za predaj tovaru (oblecenie) v SR/do EU/mimo EU od slovenskej s.r.o., ktora je registrovana ako tzv. ciastocny platitel DPH podla §7a z titulu prijatia sluzieb z EU (reklama na google)? Ide o e-shop, tovar odosiela prostrednictvom kuriera.
Podla mna do SR/EU/mimo EU bude mat klasicky nalezitosti podla zakona o uctovnictve + odvolavka na zapis v ORSR, t.j. s.r.o. neuvadza pridelene IC DPH, nevycisluje DPH, neuvadza odkazy na europsku legislativu = fakturuje ako neplatca DPH. Uvazujem spravne? Myli ma, ze ma pridelene IC DPH. Toto cislo by uvadzali na vystavenej fakture len v pripade poskytovania sluzieb do EU, resp. poskytnu ho dodavatelovi sluzieb (google), ktory im vystavi fakturu bez DPH a oni nasledne zdania tuto sluzbu slovenskou DPH. Spravne? Pripadne su nejake ine nalezitosti, ktore by mala mat faktura do zahranicia? Dakujem krasne za odpoved a prajem prijemny piatok!

Ale asi som zadala otazku zle (?), ked mi nik neodpoveda
Naposledy upravil moon666 : 17.09.16 at 19:47
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    cloe je offline (nepripojený) cloe

    Som najskôr človek až potom účtovník! ...viac cloe
    Tak ako píšeš, IČ DPH bude uvádzať len pri dodaní služieb, resp. prijatí služieb do /z/ iného členského štátu. V ostatných prípadoch /dodanie tovaru v SR/ sa firma bude chovať ako neplatiteľ, teda neuvádza ani IČ DPH ani nesmie vyčísliť DPH vo faktúrach. Nezabudnúť na súhrnný výkaz.
    moon666 Dakujem Ti, cloe! A v pripade, ze doda tovar do EU a mimo EU, faktura bude taka ista ako pre SR? Ak som to dobre pochopila, tak IC DPH uvadza LEN v pripade sluzieb (prijatych, dodanych v ramci EU).

    Nalezitosti faktury do zahranicia - ciastocny platitel DPH podla §7a

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.