Zavrieť

Porady

exekučné zrážky + zrážky na základe dohody

Dobrý deň,
chcem sa opýtať, keď má zamestnanec 2 exekúcie, vykonávané z 1/3 mzdy a teraz mu prišla dohoda o vykonávaní zrážok zo mzdy, môžu sa vykonávať zrážky, keď už má tú exekúciu?
Ďakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    ivka70 je offline (nepripojený) ivka70

    ivka70
    Mozu, ak dohoda o zrazkach zo mzdy splna nalezitosti zakona o zrazkach zo mzdy a zamestnanec s nou suhlasil.
    4 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    angelaanakonda ďakujem za odpoveď, v tom prípade mám ale ďalšiu otázku, keď v tej dohode nie je uvedená výška zrážky, v akej výške sa má vykonať, či si ju zamestnanec určí sám?
    willma Ivka len neviem, či tá dohoda podľa nového a je to platné aj na predchádzajúce dohody o zrážkach, nemá byť na osobitnom tlačive. Niečo sa mi marí, že ak je zakomponovaná priamo do zmluvy tak je neplatná - tzv. neprijateľné zmluvné podmienky.
    ivka70 To som mala presne na mysli ... podla toho, co pise angela, ze tam nie je ani vyska splatky, tak asi platna nebude .... a teda by zrazky zo mzdy opravnene neboli.
    angelaanakonda ďakujem za rady, prajem pekný deň
      zbaliť

    exekučné zrážky + zrážky na základe dohody

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.