Zavrieť

Porady

kedy vdova nema narok na vdovsky

Nezaopatrene deti nie su ani o tie sa riadne nestarala, ja som o testa sa starala a aj poslednych 7mesiacov prebalovala, mala som opatrovatelske nanho.
Podala o rozvod ale test zomrel a nestihli ich rozviest. Spolu nezili v spolocnej domacnosti 16rokov pred jeho smrtou. Vek testinej je 63 rokov, 9.1.2016 zomrel test. Vsetko sme aj pohreb z manzelom jeho synom vybavili, ide o to ze nech nedostane ked sa nestarala, ja pre seba a deti nepotrebujem peniaze po testovi, len nech je spravodlivost na svete.
Naposledy upravil brenda1 : 24.09.16 at 13:30
veronikasad Dopln vek vdovy, kedy manžel zomrel, či sa stará o nezaopatrené det
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    Od 1.1.2004 sa už neskúma spoločná domácnosť, ani či manželstvo plnilo spoločenskú funkciu.
    Ak v čase smrti neboli rozvedení a zosnulý manžel spĺňal podmienky uvedené v linku sociálnej poisťovne, nárok na vdovský dôchodok vzhľadom na vek vdovy vznika

    avalik je offline (nepripojený) avalik

    avalik
    vtedy ked nesplna podmienky naroku - vsetko mas podrobne vysvetlene na stranke Socialnej poistovne - http://www.socpoist.sk/vdovsky-dochodok/1289s

    ak vysvetlenie SP nestaci, vylepsi svoju otazku

    kedy vdova nema narok na vdovsky

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.