Zavrieť

Porady

Nárok na materskú ked som bola evidovaná na UP

23.6.2016 mi skončila RD. 24.6.2016 som vyčerpala ešte jeden deň dovolenky a od 25.6.2016 som musela dať výpoveď. Nastúpila som na Úrad práce. Teraz tretí meciac poberám podporu a zistila som že som tehotná. Nástup na MD by som mala mať cca v marci 2017. Budem mať nárok na materskú? Alebo prípadne čo musím spraviť aby mi nárok vznikol?
ďakujem
6 komentárov     zbaliť
misoft A ako dlho si bola zamestnaná do 24.6.2016? Musíš mať 270 dní poistenia v priebehu dvoch rokov
http://tehotenstvo.rodinka.sk/priruc...icov/materske/
yvonne13 bola som tam zamestnana od augusta 2010 a v maji 2013 som nastupila na MD
misoft Nuž (možno sa mýlim) máš potom problém. Na materskej si poistencom štátu, bola ti (asi) vyplácaná materská) - a keďže sa vyplácala, nemohli za teba platiť do SP (zamestnávateľ).
draik Misoft, nástupom do zamestnania sa poistenie obnovilo, a to za celú dobu vrátane RD.
misoft Nechcem sa hádať - možno to vieš lepšie, ale ako počítam, tak počítam - mimo poistenia, len na socialných dávkach bola 3 roky a 1 mesiac.
Katy a R nemýľ ju! - platí to, čo napísala Veronika ... dní má dosť! stačí sa aj tesne pred nástupom na MD prihlásiť na SP.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    Pre vznik nároku na materské potrebuješ aktuálne nem.poistenie, počas evidencie na UP nemocensky poistena nie si. Ak sa pred nástupom na materské prihlásiť na celý balík poistenia, vznikne ti nárok na materské, ale len z mín. Vymer.zakladu.

    ivka70 je offline (nepripojený) ivka70

    ivka70
    Ak neporodis v ochrannej dobe do 8 mesiacov od skoncenia PP a ine nemocenske poistenie ti nevznikne (zamestnanie, dobrovolne poistenie, dohoda a pod.), narok na matersku ti nevznikne.

    Nárok na materskú ked som bola evidovaná na UP

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.