Zavrieť

Porady

Platobný rozkaz - budúce splátky

Dobrý deň. Vie mi niekto poradiť, či možno do návrhu na vydanie platobného rozkazu porpi dlhu zahrnúť aj riadne platenie splátok, ktoré len budú splatné v budúcnosti(niečo ako rozhodnutie o výžive). Dohoda medzi veriteľom a dlžníkom znie na 10000,- €, splátky po 100,- € po dobu 100 mesiacov. Dlžík zaplatil len jednu splátku. Už dlhuje 1400,- €. Bol niekoľko krát vyzvaný na riadne plnenie, ale márne. Prosím ak máte k tomu link, alebo viete poradiť, napíšte. Ďakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    misoft je offline (nepripojený) misoft

    misoft
    Pokiaľ dlžník splácal v pravidelných splátkach - dalo by sa o tom hovoriť aj ako o splátkovom kalendári (platí v presne stanovený čas presne stanovenú sumu). Ale keď nespláca a je vydaný platobný rozkaz - dlžník je v omeškaní - celý dlh sa stáva okamžite splatným - na budúce splátky (ak vôbec nejaké budú) sa už neprihliada - "splátkový kalendár" prestal platiť.
    3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    Gladstoner Ďakujem. Ale mi nemáme platobný rozkaz. Práže potrebujeme platobný rozkaz. V dohode v ktorej sa dlžník zaviazal splatiť svoj dlh v splátkach nie je uvedené, že nezaplatením čo len jednej splátky sa dlh stáva splatný celý. Kažfá jedna splátka je splatná samostatne až po uplinutí doby splatnosti(mesiac). Ide o to, že ako sa dopracovať k rozhodnutiu súdu(platobnému rozkazu), tak aby sme nemuseli podávať návhr každý 3 roky(premlčacia doba). Či neexistuje možnosť podať návrh v ktorom by súd rozhodol aj o zročných splátkach(už splatných) a bežných(splatných v budúcnosti). Potreboval by som vedieť, či je na to nejaký link(diskusia), alebo je to absolútne nemožné, a mi tých 10000,-€ budeme musieť uplatniť na súde cca. v 4 návrhoch. Ďakujem.

    Škoda, že keď to spisovali to nedali do notárskej zápisnce. Mali by sme teraz exekučný titul.
    misoft Nuž smola, ale nič nie je stratené. Odchod na súd, doložiť, že je v omeškaní, žiadosť o vydanie platobného rozkazu, bude mu to tiež doručené. Nebude reagovať ---> exekútor a basta. A zaplatí omnoho viacej! Okrem svojho dlhu aj vaše náklady (súdny poplatok, odmenu exekútorovi aj s DPH, poplatky exekútorovi).
    Gladstoner Ďakujem. Už mám spracovaný návrh, len by som potreboval vedieť ako tam zahrnúť úroky z omeškania(v dohode sú 0,05% denne). Dlžná suma doposial 1400,-€, ale pozostáva z jednotlivých splátok, ktoré boli splatné v tom ktorom mesiaci. Ďakujem
      zbaliť

    Platobný rozkaz - budúce splátky

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.