Zavrieť

Porady

Fakturovanie spoločnosti v USA

Dobrý deň, potreboval by som poradiť v oblasti podnikania v zahraničí. Jedná sa o nasledovnú situáciu:

Na slovensku budem mať založenú jednoosobovú s.r.o. spoločnosť, ktorá bude platcom DPH a fakturovať budem americkej spoločnosti. Pre túto spoločnosť budem vykonávať poradenské služby. Konkrétne sa jedná o činnosť kedy mám skype hovory s klientmi danej americkej spoločnosti, na ktorých im poskytujem radi v žiadanej oblasti. Na slovensku to bude spadať do predmetu činnosti "reklamná a propagačná činnosť". Americká spoločnosť ma požiadala o vyplnenie formuláru najprv W-8BEN a ak som im povedal že budem pracovať ako spoločnosť nie ako súkromná osoba tak to zmenili na W-8BEN-E aby sa zamedzilo strhávaniu 30% paušálnej dani na ich strane (ak som to správne pochopil).

Potreboval by som vedieť:
1. Je potrebné vyplniť práve toto tlačivo alebo sa vypĺňa v prípade s.r.o. spoločnosti iné tlačivo, ktoré zamedzi zrážkovej dani v USA
2. Ako správne vyplniť toto tlačivo (primárne sa mi jedná o časti):

"Chapter 3 Status (entity type) (Must check one box only):"

"Chapter 4 Status (FATCA status) (See instructions for details and complete the certification below for the entity's applicable status)"

"U.S. taxpayer identification number (TIN), if required" - tu sa vypĺňa TIN číslo spoločnosti s ktorou budem spolupracovať alebo si mám vyžiadať vlastné TIN číslo v USA? Je potrebné mať toto číslo?

Máte už niekto skúsenosti s takýmto formulárom?
ado1987 Ahoj, vyplnujem format W-8BEN-E. Podarilo sa ti to vyplnt pred tymi par rokmi? Vedel by si mi s tym prosim pomoct? Vdaka. KEd tak ozvi sa mi prosim na adorum @ gmail.com Dakujem ti.
Andrej
ivka70 Autor otazky tu bol naposledy
Posledná návšteva
25.11.16 15:49
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Soňa K je offline (nepripojený) Soňa K

    Soňa K
    Keby si čas a energiu, ktoré si venoval písaniu tejto otázky, použil do hľadania na internete, už vieš.
    3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    Geril Hľadám to už 2 dni, jediné čo sa mi podarilo nájsť je táto "príručka" http://www.citibank.cz/czech/gcb/cor...tca_pokyny.pdf , ktorá ale neodpovedá na body ktoré potrebujem vedieť, ohľadne zaradenia spoločnosti a TIN čísla
    Soňa K Prečo sa neopýtaš v tej americkej spoločnosti ?
    Geril nepoznajú slovenskú legislatívu teda nevedia kategorizovať s.r.o.
      zbaliť

    kobolcs je offline (nepripojený) kobolcs

    len skúšam prežiť kobolcs
    k bodu3 : Ručí-li jediný vlastník omezeně, je neamerická entita klasifikována jakokorporace

    s.r.o. = spoločnosť s ručením obmedzeným
    Geril Áno, tú časť sa mi už podarilo vylúštiť že asi to bude corporation, tým pádom by malo byť preskočené vypisovanie "Part III" že? Horšia je tá "5 Chapter 4 Status (FATCA status) (See instructions for details and complete the certification below for the entity's applicable status)." ale tam mi zatiaľ vychádza najlepšie "Active NFFE."

    Fakturovanie spoločnosti v USA

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.