Zavrieť

Porady

Plat ekonómky

Chcem Vás poprosiť o radu. Mám pracovnú ponuku konečne sa zamestnať po 23 mesačnej prestávke na úrade práce. Podnikateľ FO mi ponúkol, že môžem u neho pracovať ako účtovníčka (JÚ), mzdárka, asistenstka, fakturantka,... proste dievča pre všetko. Na plate sa dohodneme, koľko si asi predstavujem ja mesačnú mzdu. Neviem to posúdiť, keďže som dlhšie nepracovala a zvlášť v tejto oblasti. Jedná sa o JÚ, došle faktúry za rok asi 1200, odoslané faktúry asi 1400, mesačný platca DPH, pokladňa, personalistika a mzdy /2 zamestnanci/, reklamácie, ... až po všetky náležitosti, ktoré k tomu patria. Prosím poraďte, ak viete.
Aké je také rozumné platové ohodnotenie.
Ďakujem. Jolana zo Žiliny.
Usporiadat
monnica monnica

monnica je offline (nepripojený) monnica

jolaj
Chcem Vás poprosiť o radu. Mám pracovnú ponuku konečne sa zamestnať po 23 mesačnej prestávke na úrade práce. Podnikateľ FO mi ponúkol, že môžem u neho pracovať ako účtovníčka (JÚ), mzdárka, asistenstka, fakturantka,... proste dievča pre všetko. Na plate sa dohodneme, koľko si asi predstavujem ja mesačnú mzdu. Neviem to posúdiť, keďže som dlhšie nepracovala a zvlášť v tejto oblasti. Jedná sa o JÚ, došle faktúry za rok asi 1200, odoslané faktúry asi 1400, mesačný platca DPH, pokladňa, personalistika a mzdy /2 zamestnanci/, reklamácie, ... až po všetky náležitosti, ktoré k tomu patria. Prosím poraďte, ak viete.
Aké je také rozumné platové ohodnotenie.
Ďakujem. Jolana zo Žiliny.
Ja robím presne to isté a mám 10 000,- čisté, zdá sa mi to na dnešné pomery veľmi málo
0 0
Jozef Mihál Jozef Mihál

Jozef Mihál je offline (nepripojený) Jozef Mihál

Lektor - dane, mzdy a odvody a poslanec NRSR (SaS) ...viac
Slovensko je momentálne neuveriteľne regionálne rozdelené, pokiaľ ide o plat.

Takže na Východe musí stačiť 6900.
V BA pod 20000 nechoďte.
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

Jozef Mihál
Slovensko je momentálne neuveriteľne regionálne rozdelené, pokiaľ ide o plat.

Takže na Východe musí stačiť 6900.
V BA pod 20000 nechoďte.
No Jozef, to je úplná diskriminácia.Žeby sme museli živoriť? Aj na východe sú múdri ľudia, ktorí si zaslúžia viac.
0 0
ZuzanaA ZuzanaA

ZuzanaA je offline (nepripojený) ZuzanaA

Jozef Mihál
....Takže na Východe musí stačiť 6900....
.
Súhlasím, že záleží od lokality ale na východe za 6900????
0 0
monnica monnica

monnica je offline (nepripojený) monnica

ZuzanaA
Súhlasím, že záleží od lokality ale na východe za 6900????
je toto vôbec normálne??????????????????????????????,
0 0
Jana Acsová Jana Acsová

Jana Acsová je offline (nepripojený) Jana Acsová

daňový poradca, audítor
Nie je a za túto výšku nedoporučujem zadávateľke otázky ani preložiť papier na stole. Bez ohľadu na to, že je z KE (resp. východ).
0 0
Jozef Mihál Jozef Mihál

Jozef Mihál je offline (nepripojený) Jozef Mihál

Lektor - dane, mzdy a odvody a poslanec NRSR (SaS) ...viac
ZuzanaA
Súhlasím, že záleží od lokality ale na východe za 6900????
Zuzka, nemyslím teraz Svit alebo Poprad, ale Michalovce, Humenné, Vranov...Tam to naozaj beží v týchto sumách, však som tam robil volebnú kampaň, ešte si pamätám tie sťažnosti ľudí.

...možno trochu preháňam, ale viac ako 8000 hrubého u súkromníka v okrese Humenné to nebude.
0 0
4326 4326

4326 je offline (nepripojený) 4326

Ak ma zadávateľka otázky nejaké vzdelanie v oblasti účtovníctva - predpokladám, že áno, tak o sume 6900,00 ani neuvažuje. Je potrebné si zhodnodiť obsah práce, množstvo, náročnosť.....
Aj keď je z východu, neznamená, že nevie poctivo robiť a ak je dotyčný podnikateľ aspoň trošku v obraze, bude vedieť oceniť prácu.
0 0
monnica monnica

monnica je offline (nepripojený) monnica

4326
Ak ma zadávateľka otázky nejaké vzdelanie v oblasti účtovníctva - predpokladám, že áno, tak o sume 6900,00 ani neuvažuje. Je potrebné si zhodnodiť obsah práce, množstvo, náročnosť.....
Aj keď je z východu, neznamená, že nevie poctivo robiť a ak je dotyčný podnikateľ aspoň trošku v obraze, bude vedieť oceniť prácu.
Poznám veľmi veľa podnikateľov malých aj stredných týto sú na tom najhoršie hlavne na východe.....a naozaj / niektorý / vedia oceniť prácu zamestnancov...lenže jednoducho nie sú schopný platiť viac....a to je na tom najsmutnejšie....
0 0
evina evina

evina je offline (nepripojený) evina

monnica
Poznám veľmi veľa podnikateľov malých aj stredných týto sú na tom najhoršie hlavne na východe.....a naozaj / niektorý / vedia oceniť prácu zamestnancov...lenže jednoducho nie sú schopný platiť viac....a to je na tom najsmutnejšie....
Zohľadňujú im to aj pri predaji základných potravín? Netvrdím, že nie sú rozdiely v jednotlivých regiiónoch, ale nemôžu byť také veľké za prácu. Podnikateľ pred začiatkom podnikania musí vedieť, že zadarmo nebude nikto pracovať pre jeho vyšší zisk ani na západe ani na východe...s tým sa musíme pomaly ale iste vyrovnávať.
0 0
EFA EFA

EFA je offline (nepripojený) EFA

Ak živnostník nevie vic zaplatiť, treba sa dohodnúť na skrátenom pracovnom čase za ponúknutú mzdu. Možno sa nájde ďalší podobný a bude to za dvojnásobok.
0 0
Jozef Mihál Jozef Mihál

Jozef Mihál je offline (nepripojený) Jozef Mihál

Lektor - dane, mzdy a odvody a poslanec NRSR (SaS) ...viac
Evi, ale tam je princíp začarovaného kruhu. Napr. podnikateľ má malé potraviny alebo iný podobný obchod. Ľudia nemajú peniaze, tí v produktívnom veku odiišli, zostali dôchodcovia atď., a tí mu tržbu a tým ani zisk neurobia. Z čoho si má taký podnikateľ platiť účtovníčku?
0 0
Jozef Mihál Jozef Mihál

Jozef Mihál je offline (nepripojený) Jozef Mihál

Lektor - dane, mzdy a odvody a poslanec NRSR (SaS) ...viac
Zato na druhej strane radosť podnikať na Východe podnikateľovi, ktorý má odbyt na Západe (či už Slovenska alebo v EÚ). Malé platy zamestnancom (oproti takej BA) = o to vyšší zisk (oproti takej BA).

Sám uvažujem o tom, založiť si firmu na podobnom princípe v Snine.
0 0
monnica monnica

monnica je offline (nepripojený) monnica

EFA
Ak živnostník nevie vic zaplatiť, treba sa dohodnúť na skrátenom pracovnom čase za ponúknutú mzdu. Možno sa nájde ďalší podobný a bude to za dvojnásobok.
Ak by som sa odsťahovala alebo možno vydala do Bratislavy alebo inde na západ a zamestnala sa ako ekonómka všeho druhu / ktorú robím aj teraz / nemala by som plat pod 20 000???? + / -

Ale keď pracujem ako ekonómka na východe a mesačne je to 10 000,- čisté
len byt stojí 6500,- mesačne
tak si to vyrátajte!!!!!!

Prečo západniary sa nesťahujú na východ ?? to je mi ale čudné.....
0 0
evina evina

evina je offline (nepripojený) evina

Jozef Mihál
Evi, ale tam je princíp začarovaného kruhu. Napr. podnikateľ má malé potraviny alebo iný podobný obchod. Ľudia nemajú peniaze, tí v produktívnom veku odiišli, zostali dôchodcovia atď., a tí mu tržbu a tým ani zisk neurobia. Z čoho si má taký podnikateľ platiť účtovníčku?
Ja tomu rozumiem a viem, že je to tak, ale myslím, že sa musia meniť aj určité veci v tejto oblasti /odjakživa som bola revolucionár /. Koľko ľudí napr. na východe je ochotných povedzme denne dochádzať za prácou napr. aj dve hodiny, ak mu ponúkne niekto prácu tam? Ja by som určite dochádzala, keby som bola rok bez práce.., bohužiaľ je to tak...Bratislavčania sa musia vyrovnávať zas s tým, že Bratislava je drajšia na bývanie ako Praha a pod. Všetko je totiž začarovaný kruh a jeho podporou aj ostane. Ja si nemôžem predsa založiť živnosť s tým, že neviem robiť účtovníctvo ale nemám na to ani , aby som ho zaplatila. Okrem toho tu nejde len o účtovníctvo, ale kompletne o celú amdinistratívno-ekonomicko-sekretárku agendu ako som pochopila zadávateľa. Ak to nemôžem zaplatiť ani minimálne, potom sa to musím naučiť robiť sama. V prípade iného regiónu ako väčšie mestá, by som nešla v tomto prípade pod 13 -15 000 SK hrubého.
P.s. samozrejme to množstvo práce nevieme zodpovedne v tomto prípade posúdiť, ale dosť už je len to, že je mesačným platiteľom DPH...
0 0
Jozef Mihál Jozef Mihál

Jozef Mihál je offline (nepripojený) Jozef Mihál

Lektor - dane, mzdy a odvody a poslanec NRSR (SaS) ...viac
evi, a to je ten začarovaný kruh po druhé, ľudia tam radšej ani nezačnú podnikať, pretože sami tú byrokratickú mašinériu zvládnuť nevedia a na účtovníčku peniaze nemajú.
0 0
evina evina

evina je offline (nepripojený) evina

Jozef Mihál
evi, a to je ten začarovaný kruh po druhé, ľudia tam radšej ani nezačnú podnikať, pretože sami tú byrokratickú mašinériu zvládnuť nevedia a na účtovníčku peniaze nemajú.
Jozef , vieš dobre, že je to aj v myslení ľudí...J
Ja som v živote nerobila a ani nechcela robiť účtovníctvo /môj obor bol zahraničný obchod/. Počas materskej dovolenky mi zrušili robotu. Môj švagor mi povedal, máš dve možnosti, alebo plakať v kuchyni alebo sa doučiť účtovníctvo a snažiť sa uživiť. Neplakala som, po nociach sa doúčala 321...311 a cez deň venovala dcére. Dnes neľutujem....

P.s. To je taká dlhšia filozoficko-politická debatka, môžme hodiť na stretku.
0 0
monnica monnica

monnica je offline (nepripojený) monnica

No toľko je približne nástupný plat bežnej fakturantky v železiarňach

to je asi jediné miesto kde sa v okolí Košíc oplatí pracovať.
lenže tam sa dostaneš asi tak ako do Bieleho domu. / po veľmi dobrých známostiach/:p
0 0
evina evina

evina je offline (nepripojený) evina

Prečo západniary sa nesťahujú na východ ?? to je mi ale čudné.....[/quote]


Lebo je objetívnou skutočnosťou, že na západe je viac pracovných príležitostí, ale je to veľký okruh problémov...Ani v Bratislave Ti len tak niekto neotvorí dvere s platom 15 000 SK...
0 0
durisovad durisovad

durisovad je offline (nepripojený) durisovad

uctovnicka na dochodku
Keby bolo rozhodnutie na mne, vzala by som pracu za ponukany plat, po kratkom case by som videla, ako je na tom moj zamestnavatel financne. Ak by bol dobre, pokusila by som sa dohodnut na zvyseni platu, ak by som videla, ze to ide od desiatich k piatim, rozlucila by som sa s nim.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať