Zavrieť

Porady

Vzdania sa funkcie konateľa v s.r..o.

Prosím pomôžte. Podala som na obchodný register podnet na začatie konania podľa paragrafu 200a s dôvodom, že som sa vzdala funkcie konateľa v spoločnosti. Súdu som prikladala dôkazi písomné vzdanie sa funkcie v danom spoločnosti a aj kópiu doručenky, že som sa vzdala funkcie a list bol duručení na sídlo spoločnosti kde ja ako konateľ som to prevzala, čiže s tým to bolo doručené spoločnosti. No napriek tomu som dostala z obchodného registra odpoveď, že súd nezačína konanie o zápis zmien spoločnoti a odôvodnenie citujem:" Menovaná osoba nepredložila súdudoklad o doručení písomného vzdania sa funkcie konateľa orgánu, je oprávnený vymenovať alebo zvoliť nového člena orgánu spoločnosti, v tomto prípade spoločníkom spoločnosti t.j. okrem seba druhému spoločníkovi. Preukazovala zaslanie a doručenie vzdania sa funkcie konateľa na sídlo spoločnosti. " No celkom nechápem, lebo druhá konateľka písomnosti neprevezme je zmiznutá aj polícia ju hladá tak ako mám jej hoci čo doručiť? Existuje ,že kým ona neprevezme list , alebo ju nenájde polícia / čo keď už ani nežije?/ a to už dlhé roky sa ťahá ja nemôžem sa vydať funkcie, prosím Vás pomôžte som skutočnosti bez práce a kvôli tomu nemôžem sa prihlásiť ani na úrad a musím platiť zaseba aj zdravotnú poisťovňu. K rozhodnutiu z čoho som citovala ešte sa dá podať 15 dní odvolanie. Prosím pomôžte mi.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

    audítor, účtovník, odborný poradca ...viac KEJKA
    orgán, ktorý je oprávnený - je Valné zhromaždenie spoločnosti.
    Čiže konateľ predkladá vzdanie sa funkcie tomuto orgánu.
    VZ - to sú spoločníci. Kto je spoločníkom? Ty, obe konateľky, alebo ktosi iný?
    Jednoducho - aby tvoj podnet bol súdom akceptovaný, musíš predložiť bud rozhodnutie jediného spoločníka, alebo zápisnicu VZ spoločnosti, z ktorej vyplýva, že tvoje vzdanie sa funkcie akceptovali.
    Naposledy upravil KEJKA : 29.09.16 at 11:26
    3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    Eva1978 Nerozumiem. Ja Eva som jedna konateľaka a aj spoločníčka Mária je druhá konateľka a druhá konateľka viac spoločníkov a ani konateliek nie je. Prakticky koho mám zavolať na VZ keď M§ria ne nezvestná? Sama seba a ako mám napísať zápisnicu a kto to podpíše čo aj súd uzná keď som len ja?
    KEJKA Mária je druhá konateľa a konateľka???
    alebo aj druhá spoločníčka?
    alebo si jediná spoločníčka?
    Eva1978 Mária je druhá konateľka a aj spoločníčka , ale je nezvestná? Však to je problém
      zbaliť

    avalik je offline (nepripojený) avalik

    avalik
    Ty ako konatelka po obdrzani listu vzdania sa funkcie konatela musis zvolat valne zhromazdenie - poslat pozvanky spolocnikom - cize druhej spolocnicke posli doporucene - najlepsie s dorucenkou pozvanku, ked sa ti vrati mas doklad, ze bola pozvana.

    Nasledne sa uskutocni valne zhromazdenie ak ty mas aspon polovicu vsetkych hlasov, na VZ rozhodnes o vzdani sa funkcie konatela ... spolocnosti ostane len druhy konatel - ako chces zabezpecit fungovanie firmy s nezvestnym konatelom?

    Rozhodnutie VZ prilozis k navrthu na vykonanie zmien spolocnosti.
    Eva1978 Ďakujem pekne za odpoveď, nezaujímá ma ako bude fungovať fyrma bez konateľa , keď ona to mohla dovoliť nechať tu fyrmu tak, že bez nej neviem podpísať nič a vôbec nemala záujem to riešiť prečo by som mala ja starať o to, že ako bude fungovať fyrma veď sme tam na 50-50 percent.
    KEJKA obáva,m sa že pri 50-50 účasti VZ nebude uznášaniaschopné. Ale skús- Určite vša treba predložiť zápisnicu VZ.

    Vzdania sa funkcie konateľa v s.r..o.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.