Zavrieť

Porady

odpisy

Chcem sa spytat prebrala som účtovnictvo po jednej firme a teraz mam problem v roku 2005 si zaobstarali omietacku a dali do majetku, a v danovom priznani teda vo vykazoch majetku tam maju 420000,- SKK a nedali mi vobec podklady k tomu a teraz dana firma potrebuje odpisy do banky dokladovat,prosim o radu ako maju vyzerat dane odpisy dakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    polis1
    Chcem sa spytat prebrala som účtovnictvo po jednej firme a teraz mam problem v roku 2005 si zaobstarali omietacku a dali do majetku, a v danovom priznani teda vo vykazoch majetku tam maju 420000,- SKK a nedali mi vobec podklady k tomu a teraz dana firma potrebuje odpisy do banky dokladovat,prosim o radu ako maju vyzerat dane odpisy dakujem
    Z účtovníctva treba zistiť, či vôbec boli uplatnené.

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    polis1
    ano boli uplatnovane
    Tak potom žiaden problém. Iba to treba prepočítať, či je to správne.

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    polis1
    mozes mi prosim poradit ako nemam s tym skusenosti take dakujem
    V ktorej odpisovej skupine to bolo zaradené?

    polis1 je offline (nepripojený) polis1

    polis1
    prave tu je u mna ten problem ze neviem do ktorej skupiny a ta pani ktora to robila je mimo SR tak neviem do ktorej skupiny to patri ta omietacia masina

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    polis1
    prave tu je u mna ten problem ze neviem do ktorej skupiny a ta pani ktora to robila je mimo SR tak neviem do ktorej skupiny to patri ta omietacia masina
    TAk aká bola OC?

    polis1 je offline (nepripojený) polis1

    polis1
    praveze ja mam len doklady kde to je uvedene vo vykaze majetku a zavazkov 420000 a kupili to 1.1.2005 hned ani faktury nemam nic od nich

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    polis1
    praveze ja mam len doklady kde to je uvedene vo vykaze majetku a zavazkov 420000 a kupili to 1.1.2005 hned ani faktury nemam nic od nich
    Tak to je potom ťažké. Je potrebné si to všetko vyžiadať, bez toho sa ďalej nedá pokračovať.

    polis1 je offline (nepripojený) polis1

    polis1
    a ked to vypocitat z toho co mam z tych 420000 sa to neda nejako len tak priblizne zistit

    polis1 je offline (nepripojený) polis1

    polis1
    prave ze mne sa zda ze to tam pani dala 420tis do toho vykazu celú tu ciastku a je to teraz chyba?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.