Zavrieť

Porady

Ako doplniť vodu do kotla Viessman Vitopend 100 WH1B?

Ako doplniť vodu do kotla Viessman Vitopend 100 WH1B? Tlak v systéme mám približne 0,9 baru. V manuáli od kotla vôbec neviem zistiť ako to mám urobiť, keďže minimálny tlak by mal byť 0,8baru a nechcem to riešiť až počas vykurovacej sezóny, keby náhodou klesol.

Poprosím návod ako pre blbého, čo otvoriť a čo zatvoriť, ktorým knoflíčkom potočiť a podobne.

Foto zapojenia v prílohe
rhxHCau - Imgur.jpg  
bTXjxOW - Imgur.jpg  
1/1
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    sosak je offline (nepripojený) sosak

    sosak
    Systém sa dopúšťa cez spiatočku obehového systému kúrenia. Vpravo máš vyústenie na nasunutie hadice, ktorú druhý koniec pripojíš na pitnú vodu. Po prepojení a pustení tlakovej vody z vodovodu opatrne!!!! Nič nemusíš povoľovať, tlaková voda pretlačí spätný ventil namontovaný na potrubí, to je ten valček za nátrubkom. Hadicu je treba zaistiť sk páskou, aby tlak pitnej vody nevytlačil hadicu z nátrubku. Počas dopúšťania vody sleduj manometer. Nepreháňaj to s dopúšťaním, lebo po zakúrení a ohriatí vody sa tlak zvýši dilatáciou. Ešte doplním, že pred namontovaním hadice na nátrubok kotla, treba do hadice pustiť vodu z vodovodu a vytlačiť z hadice vzduch, ktorým by si zavzdušnil systém. Pre zjednodušenie si môžeš nátrubok na hadicu odmontovať z potrubia kotla, a následne naskrutkovať späť.
    Naposledy upravil sosak : 01.10.16 at 14:22
    3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    afrikánka A nemal by pozabudnúť, že kotol pri dopúšťaní má byť chladný
    sosak Však píše, že to nechce nechať keď bude vykurovacia sezóna a bude napúšťať teraz.
    afrikánka Ja som tiež tak vyrozumela........ale len pre istotu...
      zbaliť

    buchač je offline (nepripojený) buchač

    Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac buchač
    Zastávam názor, že...." Lepšie raz vidieť, ako 100x popísať ! "

    Hľadať nemienim (veľa bájtov by mi spapalo), ale Ty najlepšie vieš, čo potrebuješ.
    Na Yu Trubke je plno videí, tak si vyhľadaj to svoje...snáď budeš úspešný.

    https://www.youtube.com/results?sear...opend+100+WH1B

    Možno toto videjko bude práve ohľadom problému.

    sosak Až na to, že pýtajúci sa nemá namontovanú prepojku, ako je na videu.

    Ako doplniť vodu do kotla Viessman Vitopend 100 WH1B?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.