Zavrieť

Porady

Prenájom nákladného vozidla z ČR

Sme dopravná firma podnikajúca na Slovensku. Z dôvodu nemožnosti prihlásiť staršie vozidlá ( staršie ako rok 1996 a nespĺňajúce normu minimálne EURO3 ) plánujeme založiť vlastnú firmu aj v Českej republike. Táto Česká s.r.o. by prenajímala našej Slovenskej s.r.o. nákladné vozidlá na základe nájomnej zmluvy. Vozidlá by boli evidované na českých EČ a využívali by sme ich na prepravu v rámci Slovenska a krajín EU.

Zaujímali by ma odpovede na tieto otázky:
1.)je nejaké maximálne časové obmedzenie, ako dlho môžem takéto vozidlá používať na Slovensku?
2.)môžem si dať do nákladov okrem ceny prenájmu aj všetky výdavky súvisiace s prevádzkou vozidla ( PHM, opravy, dialničné poplatky ... )
3.)bude mi Česká s.r.o. účtovať prenájom s českou DPH alebo bez DPH? Ak mi bude účtovať českú DPH, mám šancu získať túto daň späť?
4.)cestnú daň zaplatím na Slovensku alebo v Čechách? .... predpokladam v SK
5.)zákonnú poistku zaplatím na Slovensku alebo v Čechách? ... predpokladám v CZ

Neviem či som správne zaradil tento príspevok, ak nie prosím o presunutie kam patrí.
Ďakujem za relevantné odpovede.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!

    Prenájom nákladného vozidla z ČR

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.