Zavrieť

Porady

Čo za registrácia?

Ahojte,
dnes ráno som začula v rádiu, že ak sa chce niekto prihlásiť do DSS, musí sa zaregistrovať v SP. Vie mi niekto poradiť o akú registráciu ide? Ja som v DSS už asi 1 rok a nikto po mne žiadnu registráciu v SP nechcel.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    sgm je offline (nepripojený) sgm

    sgm
    Pokiaľ si zamestnanec alebo SZČO, tak to sa predsa vypisovalo už pri registrácii do druhého piliera... Neverím, že Ťa zaregistrovali ako nezamestnanú. A zamestnanec je zo zákona povinne prihlásený do SP.
    Bea

    maryann je offline (nepripojený) maryann

    maryann
    Som riadne zamestnaná a prihlásená ako zamestnanec v SP. Mala som na mysli, či sa musím ešte "nejak inak zaregistrovať" kvôli DSS.

    katkaj je offline (nepripojený) katkaj

    katkaj
    maryann
    Som riadne zamestnaná a prihlásená ako zamestnanec v SP. Mala som na mysli, či sa musím ešte "nejak inak zaregistrovať" kvôli DSS.
    Nemusíš. Pokiaľ si zamestnanec tak si v SP registrovaná.

    fipina je offline (nepripojený) fipina

    fipina
    maryann
    Som riadne zamestnaná a prihlásená ako zamestnanec v SP. Mala som na mysli, či sa musím ešte "nejak inak zaregistrovať" kvôli DSS.
    Ak si zamestnancom na pracovnú zmluvu (nie dohodu), tak sa registrovať nemusíš. Odvody za teba odvádza zamestnávateľ. Registrovať sa treba v prípade, ak za teba nik neodvádza do SP.

    maryann je offline (nepripojený) maryann

    maryann
    Uf, ďakujem, to som si vydýchla! Už som sa zľakla, že mi niečo ušlo a zasa treba niečo niekde nahlasovať.:p

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.