Zavrieť

Porady

Prenos daňovej povinnosti

Moja firma si objednala realizáciu striekanej izolácie na firemný majetok - budovu, chcem sa informovať či je v poriadku postup firmy, ktorá izoláciu realizovala, ak urobila cenovú ponuku s rozpisom DPH na sumu s dph a po realizácii mi urobili faktúru s 0% dph, kde na faktúre bola informácia " Prenesenie daňovej povinnosti § 69 ods. 12 zákona o dani z pridanej hodnoty " Podľa tohto zákona však dph musím zaplatiť no podľa cenovej ponuky som bol uvedený do omylu, keďže ponuka bola s dph, neobsahovala tento paragraf a teda som si myslel, že mi dph budú vracať a nie, že ju mám neskôr doplatiť.

Je takýto postup firmy správny ?
5 komentárov     zbaliť
avalik a aku cenu ti vyfakturovali? vo vyske ceny bez DPH v ponuke?
marcel109 ano bez dph
zk24 Takze cena bez dph na ponuke je ina ako cena bez dph na konecnej fakture?
marcel109 Je rovnaká ale keďže vyfakturoval 0% dph a je plátca tak prenos daňovej povinnosti podľa paragrafu 69 ods. 12 ide na mju firmu a dph musím predsa uhradiť ja alebo sa mýlim ? Nie som účtovník :-)
kn-alka mýliš sa, sumu DPH len "informatívne" uvedieš v DP na strane predaja aj nákupu, takže u teba je to nula.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    kn-alka je offline (nepripojený) kn-alka

    Jarka jméno mé :) kn-alka
    Pre teba je to úplne jedno.
    Dostal si faktúru bez DPH.
    Nemusíš DPH platiť, ale budeš robiť samozdanenie.
    Takže DPH "zaplatíš" a zároveň si ho aj "uplatníš".
    Takže s DPH si na nule.
    marcel109 Ďakujem vám za info no takú cenovú ponuku som ešte nedostal. Podľa môjho názoru nieje seriózna keď spôsob fakturácie pri nej neuvádza a je zavádzajúca. Pekný zvyšok večera prajem.

    zk24 je offline (nepripojený) zk24

    zk24
    Nevidim na.tom nic neseriozne. Fakturovana cena je rovnaka ako na cenovej ponuke. Mozno pri cenovrj ponuke dodavatel nevedel v akom ste ako firma postaveni a urobil ponuku s dph. Faktura je vystavena spravne a tym ze urobis ty sam samozdanenie,neprichadzas financne ani o cent.

    avalik je offline (nepripojený) avalik

    avalik
    cenova ponuka bola napr. 100 + 20 dph ... dodavatelovi by si musel zaplatit 120 a 20 by si si uplatnil odpocet ... ak by si ine prijmy ani vydaje nemal, stat by ti tych 20 vratil az minimalne za cca 2 mesiace

    ty si dodavatelovi zaplatil 100, prenos danovej povinnosti = samozdanenie (papierovo) 20 - 20 = 0 ... tych 20 eur mozes pouzit okamzite, nemusis cakat na vratenie nadmerneho odpoctu

    Prenos daňovej povinnosti

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.