Zavrieť

Porady

Zvysenie minimalnej mzdy

Prepacte neviem sa vyjadrit spravne. Pracujem ako predavac v obchode s potravinami. Na zmluve mam uvedene ze patrim do druheho stupna zataze v zamestnani. Tych stupnov je proste viac, zrejme podla narocnosti vykonu prace. Ma sa zvysovat minimalna mzda od noveho roka. Ja mam na zmluve 500eur v hrubom + variabilnu zlozku mzdy, moj plat v cistom je 470-480eur. Zaujima ma ci sa bude minimalna mzda zvysovat aj pre ten druhy stupen a ci ovplyvni to nejako moju mzdu.
3 komentárov     zbaliť
Mila123 áno, platí stále 1,2 x MM, takú by si mal dostať
misoft MM sa berie ako akýsi "základ" - od nej sa potom vypočítavajú ostatné mzdy podľa mzdových tabuliek - takže ak sa zdvihne MM - musí sa prepočítať i mzda podľa tvojej tarif. triedy a zaradenia.
poraditsa Je mozne zistit o kolko by mala stupnut suma na vyplatnej paske? Ak teda vobec?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    Minimálna mzda pri druhom stupni náročnosti by sa od 1.1.2017 mala zvýšiť na 522€. Ak tvoja hrubá mzda bez nadčasov, vrátane pohyblivé zložky dosahuje túto sumu, zamestnávateľ ti mzdu nemusí upraviť.
    10 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    misoft ...čo je potešiteľné pre moju 3/4 .... tá má hrubú 429€. Žiadne nadčasy, žiadne pohyblivé zložky, žiadne odmeny.... a na účet jej niekedy nabehne 390€.
    veronikasad V ktorom stupni náročnosti je zaradená? Pred chvíľou hlásili v telke, že mín.mzda pre prvý stupeň náročnosti bude 435€
    misoft Upratovačka - teda I.stupeň.
    veronikasad Koľko hod.tyzdenne pracuje?
    misoft 5x8,5 (s obedňajšou) - teda plný úväzok (8:00-16:30). Minulosti mala dokonca i osobné ohodnotenie (15€!!!!), ale i to jej zobrali, keď sa učiteľom muselo pridávať - tak to jednoducho zobrali iným.... kuchárkam, upratovačkám.... A tam, kde pracuje (škôlka) sú len DVE upratovačky na 4 pavilóny + kuchynský blok - takže sa má čo obracať. A to ešte direktorka jej často nariadi, aby pomáhali učiteľkám pri obliekaní detí, pri vychádzkach vonku strážiť deti a robota im potom stojí (a direktorka potom nadáva, že kopa roboty nie je urobená).
    veronikasad Prečo ma teraz 429€, keď aktuálna mín.mzda je 405€- neviem. Od 1.1.2017 musí dostať minimálne 435€ v hrubom...
    misoft No za 13 rokov aj tých 429€ je málo, najmä ak musí robiť niekedy za dvoch....
    veronikasad Netvrdím že je to veľa, pozri na výplatnú pasku, možno nejaké maličké osobné ohodnotenie alebo odmeny tam má aj teraz. Hrubá mzda je vyššia ako minimalna
    misoft Nehádam sa, možno niečo tam má, jej pásky nepozerám....len viem, keď mi povie, koľko má v hrubom.
    veronikasad Veď to sa ti snažím vysvetlit
      zbaliť

    Zvysenie minimalnej mzdy

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.