Zavrieť

Porady

Intel Core 2 Exteme QX 9770

Zdravím, chcem sa spýtať či sa tento procesor oplatí kupovať do staršej dosky rampage formuly. Ide hlavne o takt. Cena neni síce najlepšia ale zas neni sa čo čudovať posledný procesor z rady. Otázka je či sa to vlastne oplatí za tie peniažky alebo sú tu aj iné alternatívy s podobnými možnosťami ? Ďakujem za reakcie.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    mecky je offline (nepripojený) mecky

    mecky
    zalezi od ceny
    rovnaky vykon dostanes aj ked kupis niektory z Q9300 9400 9500 procesorov a pretaktujes,co na rampage nebude problem
    5 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    Fr4nS Tá cena je "strašná" na to že je to 8 ročný procesor. Ešte beží na ebay po cca 170€. Taký Q9650 je aj na slovenskom bazosi za 75€. Ide o to že či stojí za tú cenu ten otvorený nasobič na QX alebo skôr Q 9650 a to nataktovat.
    mecky za 170 sa to urcite neoplati, za podobnu tu cenu kupis novu dosku ramku aj vykonnejsi procesor
    Fr4nS Presne toto som potreboval počuť. Ja by som aj upgradoval ako matičnú tak celkový počítač ale skutočne som sa počítačom zriedka, robím v 4 smennej prevádzke takže z času na čas si viem zahrať. Mám na doske GTX 770 a 8 gb ram len procesor by som rád zmenil a vzhľadom na to že je to už "dedo" LGA 775 tak by som rád z toho vytiskol už maximum apon keď už nič. Takže dam na Vaše odporúčanie a zoberiem radšej q 9650 a nataktovatujem ju. Pozeral som čosi po internete o taktovani tohto typu procesora a väčšinou sa nižšie typi taktuju, chcem sa Vás spýtať či s týmto nemáte nejakú osobnú skúsenosť, nemusí byť presne o tento typ myslím celkovo generácie Core 2, (viem že Core 2 duo a quad v takte, mám na mysli postupy, nie sú moc rozlysne), ale radšej ak by ste mali s týmto skúsenost dám si moc rád poradit. Veľmi pekne Vám ďakujem. (Chladič mám asus asquare, bude nutné ho prehodiť?)
    mecky no to uz su roky co som taktoval nejake core 2 ono to je v principe to iste ako najdes v navodoch
    FSB v tvojom pripade je 333Mhz, tu budes zvysovat, multiplikator u Q9650 je 9x, teda napriklad na 3,3Ghz musis zvysit fsb na 366mhz,
    treba si len postrazit multiplikator ramky, a opatrne hybat s voltazou (akoukolvek) to vsetk by v tych navodoch malo byt
    chladc by mal stacit
    Fr4nS Dobre, ešte raz Vám veľmi pekne ďakujem a týmto sa s priateľským pozdravom lúčim.
      zbaliť

    Intel Core 2 Exteme QX 9770

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.