Zavrieť

Porady

Vystavený dobropis

Dobrý deň

Prosím o pomoc. V roku 2016 som vystavila faktúru za vyúčtovanie plynu za rok 2015. V roku 2016 som to zaúčtovala na 311/326 311/343. Do roku 2015 som to cez ID zaúčtovala 326/602. Vyúčtovanie nám neuhradili a ani neuhradia tak to mám vydobropisovať aby sa nám vrátila DPH , ktorú sme odviedli. Moja otázka je môžem vystavený dobropis zaúčtovať mínusom na 311/602 311/343 ????

ďakujem za akýkoľvek názor
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Consultix je offline (nepripojený) Consultix

    Consultix
    Na zaklade coho chces vystavit dobropis (teda opravnu fakturu)? To, ze odberatel nezaplatil, este nezaklada pravo, a uz vobec nie povinnost na vystavenie opravnej faktury. Ty si sluzbu dodala a takto by si len skreslila svoj hospodarsky vysledok, ba by si sa dopustala kratieniu dane.
    Ak dodavatel nezaplatil, tak Zakon o dani z prijmu jednoznacne definuje ako mas postupovat, ako mozes pohladavku odpisat, kedy bude odpis danovou uznatelny a kedy nie. Zakony treba dodrziavat...

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.