Zavrieť

Porady

"Zmizla" mi webkamera zo skype

Pri volaní cez skype mi prednedávnom zmizla kamera, hoci vytáčam videohovor spája milen zvuk. Web kameru neviem nájsť ani nikde v pc. Môže byť, že mi ju zablokoval antivirák, lebo bola hacknutá?
Otázka kde a aký model kamery si mám nainštalova, aby mi normálne fungovalo skype a prípadne využitá aj v iných programoch?. OS slávny win10
V možnostiach voalnie, nastaveni, nie je vôbec vysvietená funkcia videohovor, a keď idem cez nastavenie zvukov, tak sa dá nastaviť len, komu budem dvíhať s kamerou, ale samotná kamera je nefunkčná.
Žeby bola odišla kamera?
Je to nb je to fujitsu DSBW078729, S75
Naposledy upravil bettylou : 21.11.16 at 12:35
ivka70 a aku kameru mas? externu? zabudovanu v NB? v akom?
predtym vo win10 uz fungovala?
bettylou zabudovanú, ntb , áno fungovala aj v 10tke
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    misoft je offline (nepripojený) misoft

    misoft
    Aký PC/NB? v NB - dôležité, zisti si, aká kamera je namontovaná (a podľa toho vyhľadať ovládač na stránke výrobcu).
    Potom v nastaveniach Skype vyhľadať na karte Nastavenie videa je nak kontrolným obrázkom menu a tam sa vyberá zdrojová kamera - pri NB je označovaná často ako USB WebCam.
    Čo myslíš tým "haknutá" kamera? To by bol zamorený celý PC/NB (pokiaľ to nie je WiFi kamera ) - samotná kamera je len trochu elektroniky, trochu sklíčiek a trochu káblikov - samotná kamera je blbá, robí len to, čo jej druhý prikáže.
    Pokiaľ máš PC desktop - akákoľvek kamera - tie majú svoje ovládače na priložených médiach (niekedy po zasunutí sa dokonca nájde sám) a potom sa v Nastaveniach Skype určí táto kamera.
    Antivirák samotnú kameru blokovať nebude.
    9 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    bettylou ntb, je zabudovaná
    bettylou nastavenie videa, mám tam FJ kamera aj modré svetielko pri kamere svieti, aj koliesko sa na obrazovečke krúti, ale toť vsjo.
    keď dám v nb do vyhľadávača kamera, webcam, cam tak nemá žiadne výsledky, ako keby tam tá kamera vôbec nebola
    misoft Presné označenie NB! Pomocou AIDA64 (program na detekciu HW v PC) sa dá zistiť presný názov zariadenia.
    V tvojom prípade (NB) - to bude USB kamera - po spustení programu AIDA64 v časti Hardvér - Zariadenia USB . postupným prechádzaním sa objaví i kamera (u mňa - lebo mám ASUS - sa hlási ako ASUS USB2.0 WebCam).
    A tam sa potom objaví ID hardwéru - Dôležite je to VID_***** - po zadaní do Google ti vyhodí všetko - dokonca i cestu k ovládačom na stiahnutie.
    Mimochodom - takto sa vyhľadáva kamera v Skype:
    http://jetensky.net/blog/wp-content/...caminskype.gif
    (Select Cam = Vyberte webovú kameru)
    bettylou je to fujitsu DSBW078729, S751, preto sa tá kamera volá FJ, čo mi skype hlási. aida64 sa v tomto nb nevyskytuje??? kde nájdem tú časť hardwér? to robím v os alebo v skype?
    misoft ADIA64 https://www.aida64.com/downloads
    Ppozrel som si to https://sp.ts.fujitsu.com/dmsp/publi...ebook-s751.pdf
    Nuž je tam Build-in kamera 1.3Mpix - nič moc.
    A ako zisťujem, samostatný ovládač pre kameru nie je, je len niekde v balíku iných ovládačov. Ale budem hľadať ďalej.
    misoft Možno som našiel....
    http://www.driverscape.com/manufactu...ook-s751/12407
    Camera & webcam drivers - sú tam dva - ber ten čerstvejší dátum - prvý odkaz (2012)
    bettylou mám to stiahnuté a včil čo?
    misoft V Správcovi zariadení si vyhľadaj tú kameru - potom Vlastnosti - Aktualizovať ovládač a keď sa bude pýtať, podstrčiť ten stiahnutý.
    bettylou v ovládacom paneli žiadna kamera ani cam, ani webcamera nie je.
    ja to nechápem,
      zbaliť

    buchač je offline (nepripojený) buchač

    Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac buchač
    Dlab na ovládače.
    Skype je tak prispôsobivý, že Ti video urobí ešte na wécku...

    Skús ísť podľa tohoto.
    http://chcem.info/skype/skype-video/
    6 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    misoft Ona nemá s týmto problém - problém má s tým, že Skype nemôže nájsť kameru - akoby nebola.
    bettylou nielen skype, ani windows ju nevie nájsť, de tá "linda" zmizla...
    buchač Vyhlás pátranie...že FKU pátra.
    bettylou čak a hlásim..
    misoft Nááá ona nezmizla - len sa zatajuje - srandujeme - jednoducho nie je ovládač (alebo je chybný) a Windows nemá k nej prístup, nevie, čo má s tou kamerou robiť, ako ju ovládať - tak na ňu potom "kašle".
    bettylou šak ale predtým išla... sec. eset devina
      zbaliť

    "Zmizla" mi webkamera zo skype

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.