Zavrieť

Porady

Prenos signalu cez el. siet - obraz z PC do TV

Cez elektricku siet mame pomocou takej krabicky vedeny internet - predlzenie z rutra do PC a druha do sat. prijimaca. Teraz hladam zariadenie, ktore by mi zrkadlilo obraz z PC do TV, obidve zariadenia maju HDMI.
Islo by to cez https://www.alza.sk/premiumcord-hdmi...37.htm#recenze ? Myslim to tak, ze extender zapojim do krabicky v zasuvke pri PC a signal vyvedie z takej istej krabicky do TV? Samzrejme, ze v tom pripade by som cez elektricku siet neviedol internetovy signal.

Dakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času
    Letko Tú homeplug mám. Chcel by som vedieť, či mi pôjde napr. ten systém, ku ktorému som dal link, práve cez tie moje homeplugy.
    misoft Veď vyskúšaj. Princíp je rovnaký.

    Ferdosondo je offline (nepripojený) Ferdosondo

    Ferdosondo
    Až na to že pri takomto spôsobe spôsobuješ rádiový smog pre všetkých ktorí sú pripojení na rovnakú fázu.
    5 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    misoft O akom elektrosmogu to tu splietaš? Všetko ide cez káble. A ostatní na rovnakej fáze? Tí o tom ani vedieť nebudú - nemajú extender,.
    Ferdosondo Napriek Tvojim skvelým vedomostiam ohľadom PC techniky nemáš v tomto pravdu. Úvahy o masovom zavedení tejto technológie do praxe stroskotali práve kôli rušeniu, ktoré spôsobuje na rádiových pásmach. Bolo by to extrémne lacné, však elektrika je všade. Píšeš, že ide to po kábloch. V prvom rade nie sú tienené. To by bol problém pár desiatok metrov, ale tie jeho káble sú pripojené do verejnej siete a to je problém oveľa väčší.
    Všetko je v poriadku do okamihu, kým niekto nezavolá odrušovaciu službu. Tí lokalizujú zdroj rušenia a nariadia odstránenie zdroja rušenia
    misoft Tak to by potom museli i prenos elektriky zrušiť. Striedavý prúd = 60Hz, signál po kábli - sú to binárne dáta - zhluk jednotiek a núl. Širokopásmový prenos 2,4GHz, alebo 5GHz - to je nosná vlna. Lenže vo vedení nemáš nosnú vlnu.
    Ferdosondo Elektrina má frekvenciu v našej oblasti 50Hz, ale to je pre tento prípad nepodstatné. Príjem rozhlasu je na SV, KV tj. 1,3 - 30Mhz, FM 87-106Mhz. Zhluk jednotiek a núl vytvára širokopásmový šum v týchto pásmach. Tento sa môže dostať do prijímača cez nefiltrované napájanie 235V, alebo z vedenia, ktoré tento signál produkuje. Samozrejme pre bežného užívateľa je toto rušenie ťažko identifikovateľné a väčšinou to bude pripisovať vade prijímača, alebo podozrievať susedovu vŕtačku, práčku ...
    Takže pokiaľ sa nikto nesťažuje...
    Letko Momentálne vediem cez elektrickú sieť internet a nevšimol som si rušenie TV alebo rádia. Ale ja sa tomu, čo tu teraz riešite, nerozumiem. Keď mi nariadia odstrániť tento systém, tak ho odstránim.
      zbaliť

    Prenos signalu cez el. siet - obraz z PC do TV

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.