Zavrieť

Porady

Nárok na pomernú časť dovolenky

Dobrý deň. Od 12.9. som nastúpil do zamestnania.Na koľko dni dovolenky mám nárok do konca roka?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    avalik je offline (nepripojený) avalik

    avalik
    § 101
    Zamestnanec, ktorý počas nepretržitého trvania pracovného pomeru k tomu istému zamestnávateľovi vykonával u neho prácu aspoň 60 dní v kalendárnom roku, má nárok na dovolenku za kalendárny rok, prípadne na jej pomernú časť, ak pracovný pomer netrval nepretržite počas celého kalendárneho roka. Za odpracovaný deň sa považuje deň, v ktorom zamestnanec odpracoval prevažnú časť svojej zmeny. Časti zmien odpracované v rôznych dňoch sa nesčítajú.

    § 102
    Pomerná časť dovolenky je za každý celý kalendárny mesiac nepretržitého trvania toho istého pracovného pomeru jedna dvanástina dovolenky za kalendárny rok.

    cize 3 mesiace = 3/12

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    3/12 ročného nároku za predpokladu, ze odpracujes aspoň 60 dni bez PN
    4 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    bosos Tak keď mám nad 33 rokov,je to 6 dní.Ak budem mať odpracovaných 60 dní,môžem si ich všetky vybrať teda už v decembri?
    veronikasad Áno, aj čerpanie dovolenky sa považuje za výkon prace
    veronikasad Nástup na dovolenku vsak určuje zamestnávateľ, ak ti v decembri nástup neurči, prechádza ti celá nevyčerpané dovolenka do roku 2017
    bosos Ďakujem.
      zbaliť

    Nárok na pomernú časť dovolenky

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.