Zavrieť

Porady

Može byt alergik vojakom?

zdravim, chcel by som sa dostat ku vojakom, ale mam alergiu. Nič silne neberiem žiadne spreje ani nič vadí to veľmi ?? a+ este tetovanie na ruke či bude vadit??? ked hej nestači ked si dam na ruku potiťko abo dačo
Naposledy upravil Janco9967 : 01.12.16 at 10:50
7 komentárov     zbaliť
arizona Pokial nemas alergiu na zelenu farbu,tak by to vadit nemalo
Tweety predbehla si ma
Janco9967 tak nato určite nie
dmc ... a nechces si to este premysliet (to buduce povolanie)??? Dufam ze mas o tejto praci konkretne informacie a nie len vysnene idealy pretoze o tie velmi rychlo prides.
Janco9967 jak to myslíš ??
Oliwa Ak Ti lekár povie vyzlečte sa, necháš si len potítko?
Janco9967 neviem preto sa pytam
Téma je uzavretá.
Usporiadať podľa času

expeeert je offline (nepripojený) expeeert

expeeert
Off topic: hmm, keď si predstavím, ak by porada existovala aj pred necelými 30 rokmi, tak by tu bola kopa otázok: "Ak mám alergiu, nemusím ísť na vojnu...?"
Ako sa tie časy menia...
Janco9967 to maš pravdu

Wotan je offline (nepripojený) Wotan

Wotan
Kapitan Janco!
Ing. Ľubomír Janoška

Martuk je offline (nepripojený) Martuk

omylný človek, ktorý sa rád nechá poučiť a občas má aj svojský pohľad na vec :-D ...viac Martuk
Záleží od toho, na čo konkrétne máš alergiu a v akej intenzite, resp. ako často sa ti tá alergia objavuje. Čo sa týka toho tetovania, pokiaľ nie je viditeľné a nemá nejaké rasové alebo urážlivé zloženie a obsah, tak by to vadiť nemalo.
10 komentáre - rozbaľ     zbaliť
Janco9967 ta na zapesti len take kridla.....no tak mne nejak silno neprejavuje a som na take že pel,mačky,perie nemám ani nádchy ani oči mi neslzia ani nič
Martuk tak, ka to nie je moc viditeľné a nie je to nič zlé, tak by to asi nemalo vadiť, ale pozri pre istotu aj linky k tetovaniu, ktoré pridal buchač.
Oliwa To je fajn, že nemáš perie... Ak nemáš ani nádchy ani oči... ako vieš že máš alergiu? Nejaké iné prejavy - kožné, či...? V záujme trošku lepšej zrozumiteľnosti doporučujem prečítať si po sebe text...
Janco9967 som sa zvikol vysypať červene flaky som maval ale teraz asi posledne 3 roky som nič take nemal akurat neska som bol tiež za doktorku tak mi hovorila že sa to zlepšilo
buchač Nemaj boja....oblečieš maskáče, budeš v nich neustále.
Malé fľaky budú väčšie a tie veľké budú ešte väčšie.

Ale nevadí...budeš vojak !
Teda ak spravíš psychotesty.
Ozaj, maturitu (minimálne) máš ?
Janco9967 jasne mam maturu
Soňa K Aj zo slovenského jazyka ?
Oliwa jasne
Janco9967 hej
Wotan ked nemas perie, aky bazant bude z teba?
  zbaliť

Ferdosondo je offline (nepripojený) Ferdosondo

Ferdosondo
Podľa mňa máš tie najlepšie vlastnosti. Tvoje šance na úspech sú veľmi vysoké.
12 komentáre - rozbaľ     zbaliť
Tweety si to teda vystihol
Oliwa Nejaké "potiťko" mu to nemôže predsa pokaziť...
Tweety iní už urobili inakšiu kariéru, tak prečo by on nemohol?
Oliwa túto v budúcnosti tipujem minimálne na majora...
Ferdosondo Budú ho tam mať radi
Tweety zapadne medzi nich jedna radosť
kopretinka čo bolo bolo,terazky som majorom
Janco9967 dikes no ja dufam že ma zoberu
Ferdosondo Zoberú, nemám o tom pochýb. Daj nám vedieť nech sa potešíme.
Oliwa a môžeme ísť potom aj na prísahu...
Ferdosondo A ak sa poponáhľaš, tak v tejto dobe sa rozdávajú hodnosti. Určite raz budeš kapitáň.
Janco9967 taže všetkým hejterom a ty čo ste si robili srandu prešiel som cez všetko idem na výcvik DDDD
  zbaliť

sosak je offline (nepripojený) sosak

sosak
Alergia vo všeobecnosti sa pri strese zhoršuje. Keď máš teraz mierne prejavy, tak počítaj s tým, že to bude potom pri výcviku a v zaradení profesionálneho vojaka len horšie. Navyše alergie majú zvyčajne krížne reakcie s inými alergénmi, ktoré sa môžu naplno rozvinúť práve stresom, je to potvrdené lekármi. Preto považujem za zásadné, aby si sa o tvojom rozhodnutí stať profesionálnym vojakom poradiť s tvojou alergologičkou.
Tetovanie na ruke, ktoré nie je viditeľné a je schované pod oblečením nie je prekážkou s výnimkou zaradenia na funkciu mladší strážny čestnej stráže, kde sú požiadavky: mladší strážny čestnej stráže-muži výška 183-190 cm, váha od 70 kg do 90 kg, bez jaziev kože tváre, bez tetovania a iných porušení kože vlasatej časti hlavy, tváre, krku a horných končatín, bez potreby dioptrických pomôcok.
http://www.vojak.mil.sk/data/att/66046_subor.pdf
4 komentáre - rozbaľ     zbaliť
Janco9967 no bol som už pri doktorke ta mi povedala že možem is ale bojim sa toho že lekar pri vojakoch ma nepusti dalej
buchač Janco9967 (Dnes 12:13) no bol som už pri doktorke ta mi povedala že možem is ale bojim sa toho že lekar pri vojakoch ma nepusti dalej
===================
SER na to rozhodnutie stať sa vojakom.
Kto sa bojí, nesmie do lesa !

Mimochodom, ak si si nevšimol, tak poniektorí si z Teba robia solídnu prču.
( To "r " zameň za " ííí " ).
Janco9967 ja sa nebojím toho stať sa vojakom len ten doktor....no a iných neriešim
bettylou tak to na tú čestnú stráž velice pekných junošov vyberajú, to jak na trhu s bielym mäsom (nehcela som povedať, s no rysavá j.)- nezabite ma za to prirovnanie

Ozaj Jančo, keď si predstavím, že by moju vlasť mal chrániť niekto , kto sa bojí regrútskeho doktora, tak zbohom rodina
  zbaliť

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac buchač
Tvoju zdravotnú spôsobilosť posúdi lekár regrutačnej skupiny na základe predloženej zdravotnej dokumentácie a výsledkov požadovaných vyšetrení.

Vyšetrenie budú vykonávať príslušné zdravotnícke zariadenia, podľa bydliska...Blava, Ružomberok, Košice.

Zoznam potrebných zdravotných vyšetrení získaš pri osobnej návšteve posudkového lekára regrutačnej skupiny po podpísaní žiadosti.
http://www.mil.sk/22779/?mnu=2101

Tetovanie
http://www.porada.sk/t139477-tetovanie-v-armade.html
https://www.noviny.sk/zaujimavosti/1...aju-jednoduche
4 komentáre - rozbaľ     zbaliť
buchač Potítko nie je povolená súčasť uniformy.
Oliwa Vojak sa nemôže potiť?
Tweety oliw, keby len potiť
buchač Oliwa (02.12.16 11:18) Vojak sa nemôže potiť?
Tweety (02.12.16 12:42) oliw, keby len potiť
===================
To každú tému, ktorá je mimo vášho chápania, musíte zhovadiť ???
  zbaliť

Može byt alergik vojakom?

Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.