Zavrieť

Porady

DoVP plus odmena

moze dostat zena v kuchyni krora pracuje na dohodu a za hodinu ma 2,50 € ešte aj odmenu napr 40 ecka? da sa to ? robite to tak? je to v poriadku? pise sa o tom niekde?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Jana Motyčková je offline (nepripojený) Jana Motyčková

    Jana Motyčková
    40 navyše môže byť v poriadku, ak je v dohode napísané niečo ako že odmena môže byť navýšená rozhodnutím zamestnávateľa a pod.. Čo zrejme v poriadku nie je - DoVP má byť vymedzená výsledkom, práca v kuchyni nie je výsledok - ale možno je DoVP inak formulovaná.
    11 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    Kellnerova1 teraz nehovoris celkom spravne ano je to aj domena za vykonanu pracu ale normalne mozes mat dohodu kde platis na hodiny....moze tam byt teda odmena? vie to niekto???
    Mila123 Ak to nevie (podľa Vášho názoru) už Janka Motyčková správne niekde je chyba a nemyslím si, že na strane dr. J.M.
    veronikasad Pri práci v kuchyni ale nemôže mať dohodu o vykonaní práce, ale len dohodu o pracovnej.cinnosti s výkonom práce 10 hod.tyzdenne. ak odpracuje viac a odmenou chce zamestnávateľ vykryť ďaľšie hodiny, určite to nie je v poriadku...
    Mila123 AK som uvažovala akú DoVP by som dala do takejto prevádzky: že umytie 100 ks tanierov, 100 ks kompletnej sady príborov? 100 ks pohárov? hlúposť- podotýkam totálna
    Kellnerova1 nechceme vykryt dalsie hodiny chceme ju odmenit lebo je sikovna...preto ma DoVP lebo robi viac ako 10 hodin tyzdenne tak nmohla mat DoPC
    veronikasad Nemoze mať DoVP, práca v kuchyni je opakovaná činnosť ...
    Tweety ale ak robí viac a opakovanú činnosť, postupujete v rozpore so ZP, ako som už písala
    Jana Motyčková Môže byť DoVP platená hodinovou sadzou, to nenamietam, len som upozornila, že v dohode má byť vymedzený výsledok. A môže dostať aj 40€ navyše ak v dohode je napísané, že napr. pri kvalitnej práci zamestnávateľ poskytne ďalšiu odmenu alebo navýši odmenu alebo niečo podobné.
    Kellnerova1 bohuzial nemame v tej dohode dojednane ze moze dostat aj odmenu....mozeme aj tak dat tu odmenu? porusime nieco?
    Soňa K Môžete jej spraviť Dodatok k Dohode, kde uvediete možnosť odmeny a ako písala Tweety, robí opakovanú činnosť a Dohoda o vykonaní práce nie je správna.
    veronikasad Ak odmena bude vyplácaná pravidelne, riešte to Dodatkom. Ale nereagujes na komentár p. Motyckovej, že DoVP má byť vymedzená výsledkom práce.
      zbaliť

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    Kedže ide o opakovanú činnosť , DOVP je v rozpore so ZP. Má mať DoPČ alebo potom PZ. Odmena je v poriadku.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.