Zavrieť

Porady

Môžem si odrobiť prácu vo sviatok?

Dobrý deň, chcem sa opýtať vianočné sviatky vychádzajú na sobotu, nedeľu a pondelok. Pracujem v nepretržitej prevádzke, ja konkrétne od pondelka do piatku. Sviatok vychádza na pondelok, nerád by som si čerpal dovolenku v tento deň. Je možné, aby som si tento sviatok odpracoval napr. týždeň pred Vianocami napr. v sobotu? Zamestnávateľ tvrdí, že to nie je možné a, že buď musím ísť do práce 26.12. alebo si mám čerpať dovolenku. Ďakujem za odpoveď.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    Je aj tretia možnosť, so súhlasom zamestnávateľa ce rpat náhradné voľno, teda tento deň si vopred nadpracovat
    6 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    Benjamin13 Ďakujem za odpoveď, ja si ho chcem nadpracovať, ale on tvrdí, že sa to nedá.
    veronikasad Ak tomu nebránia prevádzkové dôvody firmy, náhradné voľno sa dá nadpracovat aj niekoľko mesiacov vopred.
    Benjamin13 Ďakujem pekne za odpoveď.
    Benjamin13 A nájdem to niekde napr. v zákonníku, aby som mohol argumentovať?
    ivka70 Ak zamestnavatel nesuhlasi s nadrobenim pracovnej zmeny, nemas ako zamestnanec ziadne argumenty, ZP ti v tom nepomoze.
    Nadrobit sa da len ak to zamestnavatel umozni.
    Benjamin13 Ďakujem.
      zbaliť

    Terezia13 je offline (nepripojený) Terezia13

    Terezia13
    ak už má zamestnávateľ - podľa všetkého áno - urobený rozpis na sviatky, ťažko bude niekoho na zastupovanie hľadať, alebo si ešte skús s niekym vymeniť zmenu so súhlasom zamestnávateľa

    Môžem si odrobiť prácu vo sviatok?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.