Zavrieť

Porady

Platba hotovosť vs vinkulovaný účet

Dobrý den potrebujem poradiť ohľadne platby za pozemok.Jedná sa o pozemok kt.vlastníci sú 5-podielnici.Potrebujem poradiť ako zapísať do zmluvy kto prevezme peniaze platba na účet prevod .Ešte rozmýšľam okrem prevodu aj zriadenie vinkulovaného účtu v banke-aký postup zvoliť aby bol jednoduchý a bezpečný. Myslel som že ak prevezme peniaze 1 aby neskôr ostatný nepovedali že im ich nedál. Ďakujem za všetký rady.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    expeeert je offline (nepripojený) expeeert

    expeeert
    Však môžeš zaplatiť aj na 5 účtov, len nech sú uvedené v zmluve, aj s jednotlivými podielmi.
    Alebo nech sa vlastníci dohodnú a určia si v zmluve číslo účtu.
    Zmluvu podpisujú všetci vlastníci, keď ty dodržíš čo v nej bude uvedené, na čom sa dohodnete, tak už ťa nemusí zaujímať, ako sa s tým vysporiadali medzi sebou.
    tibor86 Ďakujem ešte sa chcem opýtať či je rozdiel medzi vinkulovaným účtom a platbou prevodom na účet pri napr. zrušenie zmluvy predávajúcim lebo pokiaľ tie peniaze nemá a sú len na vink.účte ale ak im ich prevediem a vtedy už je môj.Tú platbu som myslel že prenajímateľ mi dal číslo na 1-účet
    že sa rozdelia preto som chcel vedieť či mám niečo dať zapísať do zmluvy.

    Platba hotovosť vs vinkulovaný účet

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.