Zavrieť

Porady

Platba pripísaná na osobný účet

Dobrý deň,

chcela by som sa opýtať ohľadom platieb. SZČO nemá podnikateľský účet, ale úhrady za vystavené faktúry sa pripisujú na osobný účet, ktorý majú otvorený spolu s manželkou, tzn. , že výpisy z banky chodia manželke. Ako to mám účtovať, lebo SZČO, má tento rok preukázateľné účtovníctvo. Minulý si uplatnil paušál. Poraďte mi. Ďakujem pekne.
timejka200 ak mal szčo v roku 2013 1-3 mesiac osobný účet - z toho hradil odvody, aj svoje súkromné veci, potom si založil v 4. mesiaci podnikateľský - vediem jednoduché účtovníctvo. . Tak nahodím normálne výpis z osobného účtu - všetko čo sa netýka podnika dám ako iný výdaj neovpl. základ dane. A potom od 4 mesiaca normálne nahadzujem podnikateľský účet ? Lebo potom mi nebude sedieť zostatok na BU - ale to asi nevadí či?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času
    Ja mám takýto prípad. Tých platieb našťastie je len pár do roka. Urobím to tak, že ak mám nejakú prijatú platbu na osobnom účte, zadávam to rovno do pokladne a podkladám tento účtovný prípad v pokladni výpisom z účtu. Pri max.6-tich podnikateľských platbách za rok a tej ostatnej kope osobnej spotreby ...... mám to odporučené od inej účtovníčky

    DanielaSL je offline (nepripojený) DanielaSL

    Mama troch dospelých detí DanielaSL
    Aj ja tak robím.....lebo tí podnikatelia si nedajú vysvetliť, že to nie je v súlade so zákonom.

    misomiso je offline (nepripojený) misomiso

    misomiso
    Teraz uz to nie je problem. Teraz uz aj Kazimir potvrdil, ze zamestnanci mozu byt plateni z nezdananych penazi, takze ak niekto je dokonca tak prehnane poctivy, ze aj fakturuje, tak potom je uz skutocne jedno, na aky to chodi ucet.
    Antonia Jendrišáková To kde si čítala, že z nezadených peňazí ? Prehnane poctivý ? Nie je jedno, na aký účet Ti chodia peniaze. Musíš oznámiť svojmu správcovi dane otvorenie podnikateľského účtu a uvádzaš ho aj v DP.

    Platba pripísaná na osobný účet

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.