Zavrieť

Porady

dôchodca a návšteva lekára

Ahojte,
jeden náš zamestnanec je dôchodca, nastúpil 10.4.2006, je odmeňovaný mesačnou mzdou, jeho týždenný pracovný čas je 40 hod. V júni bol dva dni u lekára. Za tieto dva dní má nárok na náhradu mzdy vo výške priemerného hodinového zárobku. Ako určím priemerný hodinový zárobok??? Softvér mi počíta priemer kvartálne, ale tento ujo ešte v 1Q nepracoval.
Téma je uzavretá.
Usporiadať podľa času

Zita4 je offline (nepripojený) Zita4

Zita4
MS77
Ahojte,
jeden náš zamestnanec je dôchodca, nastúpil 10.4.2006, je odmeňovaný mesačnou mzdou, jeho týždenný pracovný čas je 40 hod. V júni bol dva dni u lekára. Za tieto dva dní má nárok na náhradu mzdy vo výške priemerného hodinového zárobku. Ako určím priemerný hodinový zárobok??? Softvér mi počíta priemer kvartálne, ale tento ujo ešte v 1Q nepracoval.
Potom mu treba dať pravdepodobný zárobok (najjednoduchšie vo výške, ako keby bol pracoval).

MS77 je offline (nepripojený) MS77

MS77
Spracovávam mzdy prvý krát, skočila som do toho hupom tak vela vecí je pre mna neznámych s velkým otáznikom...
Takže ak to dobre chápem, počítam priemer ...(dajme tomu že zamestnanec zarobí 25.000 SK)
A) 25 000/ 176 hod.=142,05 SK/h. (176 h. je fond v 6/06)
alebo
B) 25000(apríl) + 25000(máj)/ 160 h.(apríl)+168 h.(máj)=152,44 ????
alebo
C) nejak inak???

MS77 je offline (nepripojený) MS77

MS77
Ja som z toho magor.... kvartálny viem vypočítať, teda program mi ho vypočíta, ale ked mu mám preplatit návstevu lekára, pýta odo mna priemernú hodinovú mzdu a pokial mu ju nezadám ručne nevypočíta mi nič. Kedze robím mzdy 1x nechcem hned spôsobit ujmu. Neviete mi povedat z akých mesiacov mám vychádzať a akého fondu pracovnej doby pri výpočte priemerného hodinového zárobku. Hruba mzda 25.000, 40h/týždenný pracovný čas, nástup do PP 10.4.2006, návšteva lekára v 6/06.

Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
MS77
Ja som z toho magor.... kvartálny viem vypočítať, teda program mi ho vypočíta, ale ked mu mám preplatit návstevu lekára, pýta odo mna priemernú hodinovú mzdu a pokial mu ju nezadám ručne nevypočíta mi nič. Kedze robím mzdy 1x nechcem hned spôsobit ujmu. Neviete mi povedat z akých mesiacov mám vychádzať a akého fondu pracovnej doby pri výpočte priemerného hodinového zárobku. Hruba mzda 25.000, 40h/týždenný pracovný čas, nástup do PP 10.4.2006, návšteva lekára v 6/06.
Rozhodujúce obdobie na určenie denného priemeru je 1.Q roka 2006. Bude treba predpokladať, že robil aj prvé tri mesiace. Potom pravdepodpobný zárobok je nasledovný (beriem, že má 25.000,- hrubého):

január 25.000,- / počet pracovných dní = X
február 25.000,- / počet prac.dní = Y
marec 25.000,- / počet prac.dni = Z

(X+Y+Z) / 3 = dení priemer z prepokladaného príjmu

alebo

(3*25000) / (prac.dni 01/06 + prac.dni 02/06 + prac.dni 03/06)

A denný priemer vydelíš 8 hodinami.

dôchodca a návšteva lekára

Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.