Zavrieť

Porady

daň z motorových vozidiel

spoločnosť s r.o. mala v prenájme počas roka motorové vozidlá, nevyužívala ich na podnikanie ale na konci roka ich dala opraviť, v účtovníctve sú faktúry za opravu a ich úhrady. Môže spoločnosť o tieto faktúry na konci roka zvýšiť hospodársky výsledok a daňové priznanie k dani z motorových vozidiel nepodávať? §8 zákona o DZMV hovorí, že pokiaľ nie je vozidlo používané na podnikanie a nie sú uplatnené výdavky tak nie je nutné ho podávať. Vie mi niekto poradiť či to takto môžem spraviť? Mám o tom upovedomiť daňový úrad? Vznik daňovej povinnosti mi tým pádom nevznikol, tak asi ani oznamovacia povinnosť, ale tá firma čo to prenajala neviem či dala oznámenie o zániku. Prosím porďte, ďakujem
KloferHladny s.r.o. ich prenajímala inej osobe ?
enya63 nie s.r.o. ich mala v prenájme od SZČO, na základe zmluvy o zapožičaní dopravného prostriedku, v zmluve je, že nájomca uhradí výdavky spojené so zapožičaním, a to daň z motorových vozidiel, ktorá z toho vyplýva podľa zákona 582/2004. V zmluve je uvedené, že nájomca bude za vozidlá platiť vo forme pravidelnej údržby a úhrady nákladov spojených s ich prevádzkou.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    avalik je offline (nepripojený) avalik

    avalik
    Danovu povinnost ma SZCO ak je zapisana ako drzitel v OEV - tym ze "zapozicala za naklady na udrzbu a dan", pouziva tieto vozidla na podnikanie
    SZCO je povinna podat aj DP DZMV - to ze tu dan v jeho mene zaplati sro je uz ina vec.

    DzMV je od 1.1.2015 podla zakona 361/2014.

    daň z motorových vozidiel

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.