Zavrieť

Porady

Kúpa chladničky

Milí Poraďáci,
ja by som Vás chcela poprosiť o radu...
Vo firme sa práve kúpila chladnička 6990,- Sk len tak na používanie - chladenie nápojov a drobnôstok...
Potrebujem poradiť či môžem túto chladničku dať do daňových výdavkov, teda buď rovno do spotreby na 501 DHM/alebo na 022, alebo to nemôžem uznať ako daňový náklad?
Ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    libus72
    Milí Poraďáci,
    ja by som Vás chcela poprosiť o radu...
    Vo firme sa práve kúpila chladnička 6990,- Sk len tak na používanie - chladenie nápojov a drobnôstok...
    Potrebujem poradiť či môžem túto chladničku dať do daňových výdavkov, teda buď rovno do spotreby na 501 DHM/alebo na 022, alebo to nemôžem uznať ako daňový náklad?
    Ďakujem
    Do spotreby 501AE s operatívnou evidenciou.

    durisovad je offline (nepripojený) durisovad

    uctovnicka na dochodku durisovad
    [
    Ako danovy naklad sa chladnicka da zdovodnit, ak je vypracovana smernica o socialnom programe pre zamestnancov.
    quote=benka]Dá sa to zdôvodniť ako "daňový náklad".[/quote]

    libus72 je offline (nepripojený) libus72

    libus72
    Smernica? no to neviem mozete mi prosim poradit ako ma vyzerat pripadne nejaky vzor?a cim sa mam riadit pri vypracovani smernic? dakujem

    durisovad je offline (nepripojený) durisovad

    uctovnicka na dochodku durisovad
    Ja mam v smernici uvedene, co vsetko zamestnavatel poskytuje svojim zamestnancom na ochranu zdravia pri praci. Su tam vymenovane ochranne pomocky, ktore pracovnici potrebuju pri svojej praci a tiez je tam uvedene, ze zamestnavatel dava pracovnikom moznost na pracovisku si napr.uvarit kavu a caj (k tomu je potrebny nejaky varic a nadoby), vychladit si nealkoholicke napoje (na tu sluzi chladnicka), ze sa mozu pocas pracovnej smeny osprchovat (k tomu je zriadena sprcha a uteraky). Prilepit smernicu neviem, ale nie je problem ju vytvorit podla konkretnych podmienok na pracovisku.

    durisovad je offline (nepripojený) durisovad

    uctovnicka na dochodku durisovad
    Smernicu si oprav na konkretne podmienky vo firme. (ak su zamestnancami len uradnici, urcite nebudu potrebovat pracovnu obuv...)

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    Pomocou takejto smernice sme obhájili tiež mikrovlnú rúru, sprchový kút. A ešte aj pochvala nám ušla od DÚ, že ako vzorne sa starame o zamestnancov.

    durisovad je offline (nepripojený) durisovad

    uctovnicka na dochodku durisovad
    Aj ja mam v tomto smere dobre skusenosti s danovym uradom, len tie veci, ktore su v nakladoch musia na pracovisku skutocne byt, chceli ich vidiet.
    Dnes uz aj danovi uradnici uznavaju, ze o pracovnikov sa treba starat.

    Danila je offline (nepripojený) Danila

    Vylúčený člen Danila
    Smernica je dôležitá vec, čím podrobnejšia tým lepšia, ale tú chladničku daj pokojne do nákladov

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.