Zavrieť

Porady

Nárok na dávky v nezamestnanosti

Dobrý deň,chcem sa spýtať či mám nárok na dávky v nezam. ak som posledné necelé 4 roky( od apríla 2013)pracoval v jednej firme na prac.zmluvu na dobu neurčitú a po dohode o skončení prac.pomeru ku dňu 13.12.2016 som sa nikde nezahlasoval a nastúpil som do novej práce dňa 15.12.2016 na prac.zmluvu na dobu určitú,ale mám výpoveď ku dňu 22.12.2016. Tak sa pýtam či táto posledná práca mi ovplyvní nárok na dávky v nezam.alebo ten termín od skončenia prac.pomeru 13.12.2016 a nástup 15.12.2016 do novej práce a následné ukončenie prac.pomeru 22.12.2016 mi znemožní poberať dávky v nezamestnanosti?Ešte dodám,že predtým som nikdy nepoberal dávky v nezamestnanosti,ani pred nastupom do práce v apríli 2013,Ďakujem vopred za radu.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Katy a R je offline (nepripojený) Katy a R

    Katy a R
    Ak sa po skončení PP zaeviduješ na UPSVaR - tak podmienky na dávku v nezamestnanosti splníš. treba požiadať.
    http://www.socpoist.sk/ext_dok-dvn--...t_o_dvn/61183c

    Mila123 je offline (nepripojený) Mila123

    Mila123
    PvN resp. nárok na dávku v nezamestnanosti ti vznikla, máš nárok i napriek tomu, že ty si ukončil PPV k 13 12 2016 a 15 12 2016 si nastúpil do ďalľieho zamesrnania, ktoré ti skončili 22 12 2016
    marrian Ďakujem za odpoveď,čiže teraz po Vianociach sa musím ísť zahlásiť na Úrad práce a na Sociálnu poisťovňu si poslať žiadosť o dávky v nezamestnanosti,ak som to spávne pochopil.Alebo tá žiadosť sa spisuje priamo keď sa budem hlásiť na Úrade práce?

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    Do 7 kal.dni od skončenia pracovného.pomeru sa treba zaevidovať na Úrade práce, dávka v nezamestnanosti.ti bude priznaná spätné od 23.12.2016. Dávku v nezamestnanosti vypláca sociálna poisťovňa, na úrade práce ťa budu informovať o postupe, myslím že tam treba ísť až keď budeš mať doklad o zaradení do evidencie uchádzačov o zamestnanie.
    Pre nárok na dávku v nezamestnanosti potrebuješ 730 kal.dni poistenia v nezamestnanosti v posledných troch rokoch, túto podmienku spĺňas.

    Nezabudni ísť do zdravotnej.poistovne, za 14.12. si musíš doplatiť zdrav.poistenie ako samoplatitel.
    marrian Ďakujem,a počíta sa tam aj obdobie,keď som bol počas prac.pomeru dlhodobo na PNke?Rataju sa tam aj tie dni do poistenia v nezamestnanosti, kedze som bol posledny rok na PN?A ma sa uvadzat aj ta PNka v osobnom dotazniku?
    Katy a R tlačivo žiadosti som ti priložila - len ho vyplníš podľa pretlače. to je všetko - uvádzaš doby zamestnania. SP má údaje o tvojom poistení.

    Nárok na dávky v nezamestnanosti

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.