Zavrieť

Porady

Stavba králikárni

rosty.jpg  
navrh zajacnika.jpg  
1/1
Dobrý deň
Chcel by som poprosiť o rady chovateľov králikov. Uvažujem nad opätovným chovom králikov buď VSS, burgundský alebo kalifornský. V lete som za garážou spravil nový krov kde by som si chcel postaviť novú králikáreň, aby som zabezpečil to aby králiky nemali prejav a priame slnečné svetlo . Pri stavbe chcem myslieť hlavne na hygienu a praktickosť. Rozmýšľam nad alternatívou s plastovými roštami čo sa používajú pod svine (viď obrázok),ktorých mám dosť a pod nimi vaničku, alebo druhá alternatíva je vyspádovaná podlaha a na nej položené linoleum alebo hydroizoláciu akú používa jeden pán z Čiech na výrobu králikárni. Na dvierka chcem spraviť na pol jasle pre seno a na druhú polovicu násypníky na krmivo. S tým že horná polovica bude zvárané pletivo. Viem že násypníky majú svoje negatívum, že sa králiky prežierajú ale aj výhodu že doňho nešpinia. Na dvierkach chcem mať oboje z dôvodu aby som nemusel tak často stresovať králiky otváraním dvierok. Ale hlavne ma zaujíma názor na podlahu. Drevenú som mal a nepáčila sa mi údržba a zložitosť. Preto by som chcel podlahu kt. dokážem udržiavať v čistote a aby bola čo najľahšia údržba. Taktiež sa chcem spýtať či by rozmery a aj výška stačili pre králiky (viď obrázok). Na začiatku chcem chovať 3+1, čiže niektoré jednotlivé bunky by som vedel po prepájať.
Za každú radu vopred ďakujem.
Usporiadat
Terezia13 Terezia13

Terezia13 je offline (nepripojený) Terezia13

tie rošty ak by sa dali vyberať, by neboli zlé iba preto, že by mali pevnú podlahu na chodenie - ak tie otvory nie sú také veľké, že by tam králikom zabáralo nohy, potom je to nevýhoda, že ten králik natrúsi hromadu sena pod seba a už máš otvory po krátkom čase upchaté, ja by som odporúčala pochodiť chovateľov králikov a niečo si podľa vzoru vybrať, môj názor je, že niet nad staré, drevené rošty - drevo je v zime teplé, v lete sa neprehrieva,
pod podlahou by som to vyspádovala - my sme tam mali urobené z plastu, po ktorom sa trus aj moč dostávali dole, tam to už potom vyriešiť podľa priestoru tak, aby sa to dalo zo zadu čistiť, my sme to mali o niečo širšie ako na šírku fúrika, zo zadu pod tie "spády" sa dajú podložiť rôzne vaničky, ktorých je teraz výber, ľahko sa aj udržujú v čistote
0 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
winner123 winner123

winner123 je offline (nepripojený) winner123

rošty majú oko 1,8cm x 6cm na kotenie mienim používať búdky na kotenie rozmer 55x35cm. Drevenú podlahu som mal neosvedčilo sa mi to.
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať