Zavrieť

Porady

DP k DzMV - riadok 02 - Dátum vzniku DP

Ahojte, ak SZČO využíva na podnikanie súkr. vozidlo a neprerušil daňovú povinnosť, je potrebné do r. 2 zadať dátum 1.1.2016, alebo netreba tam nič uvádzať? Ďakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času
    3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    mondes Tweety, predstav si, že som dnes bola na DU zaniesť nejaké DP k DzMV a do r. 2 som musela uviesť vznik 1.1..2016, aj keď DP vznikla už v r. 2015.
    avalik ja by som tam nic nedoplnala, tetuska to musi prevziat tak ako davam, nemoze odmietnut prevzatie - ked sa im nieco epaci, nech napisu vyzvu
    mondes No, aj ja som toho názoru, že tam by nemalo v tomto prípade nič byť. Ale.....
    Podávala som už aj DP z príjmov FO a mala som potrebné prílohy, t.j. 3x kópie rod. listov a 1x potvrdenie o návšteve školy u stredoškoláčky. No na potvrdení bol uvedený šk. r. 2016/2017, tak mi neprebrala DP. Vraj tam musí byť vykrytý celý rok 2016. No minulý rok som tiež takto dávala a bolo všetko ok. Záleží, na koho natrafíme pri preberaní DP.
      zbaliť

    DP k DzMV - riadok 02 - Dátum vzniku DP

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.