Zavrieť

Porady

Mesačná mzda v skúšobnej dobe a po skúšobnej dobe

Dobrý deň, som zamestnaný od 18.9.2016 na riadny pracovný pomer. V zmluve mám dohodnutý plat - v skúšobnej dobe 1000 eur (skúšobnú mám 3 mes.) a po skúšobnej dobe mám mať plat 1300 eur. Ak sa nemýlim, skúšobná mi končila 17.12.2016 a teda od 18.12.2016 by som mal mať vyšší plat. Ako to teda bude s mojou decembrovou výplatou? Budem mať už od toho 18.12.2016 vyššiu výplatu ktorá bude nejak alikvotne prepočítaná keďže je to v priebehu mesiaca, alebo budem mať ešte v decembri 1000 eur v hrubom? Ďakujem za odpoveď. Nerozumiem sa veľmi do toho.
veronikasad V akej oblasti pracuješ? Väčšina firiem zvyšuje mzdu od 1.kal.dna nasledujuceho kal.mesiaca
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času
    neviem26 Ďakujem

    ivka70 je offline (nepripojený) ivka70

    ivka70
    To zavisi od toho, ako sa k tomu postavi zamestnavatel.
    niektori to zvysenie po SD beru az za prvy cely mesiac po SD pri mesacnej mzde.
    A ak si cez sviatky cerpal dovolenku, aj tak sa zvysenie neprejavo, lebo priemer na dovolenku a sviatky je este z povodnej mzdy.

    Mesačná mzda v skúšobnej dobe a po skúšobnej dobe

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.