Zavrieť

Porady

Ukončenie pracovného pomeru počas PN

Môže zamestnávateľ dať výpoveď zamestnancovi,ktorému 31.12 2016 skončil pracovný pomer na dobu určitú,ale je od 30.09 2016 PN?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času
    4 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    NAMU A komu má teda bývalý zamestnanec doručovať pokračovanie PN ?A kde sa má potom nahlásiť?Na úrade práce,alebo kde?Aby niečo nezmeškal.Ďakujem.
    Tweety Po skončení PP už SP. Tzv. prechodku k 31.12. ešte zamestnávateľovi.
    NAMU Prišiel mi e-mail,že ste mi odpovedali,ale som na Vašej stránke 1- krát a neviem otvoriť Vašu odpoveď.Ak je to možné,pošlite mi to na mail,alebo ma navigujte-prepáčte,že Vám to komplikujem.ďakujem.
    veronikasad Na úrade práce ťa počas PN nezaeviduju. K 31.12. treba ešte prechodku odniesť zamestnávateľovi, za mesiac január ak bude PN trvať ďalej, priamo do SP.

    Treba ísť aj do zdravotnej.poistovne prihlásiť sa ako poistenec štátu z titulu poberania nemocenského. Potvrdenie o poberaní nemocenského ti vystaví sociálna poisťovňa
      zbaliť

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    Neide o výpoveď, ale skončenie pracovného.pomeru na dobu určitú.
    Postup zamestnávateľa je v súlade so Zákonníkom práce.
    7 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    NAMU Ak som to správne pochopil,tak január poslať ešte zamestnávateľovi(za mesiac december) a až od februára zasielať Pn priamo Sociálnej poisťovni.A do Zdravotnej poisťovne sa mám ísť prihlásiť kedy?Je možné aj spätne,keďže je dnes už 8 január?A to potvrdenie mi vydá Sociálna poisťovňa od akého dátumu?Ďakujem veľmi pekne,s úctou.
    ivka70 Je to mozne aj spatn, ZP to uzna.
    SP da potvrdenie od zaciatku PN.
    veronikasad Do ZP ak máš vychádzky, tak choď zajtra. Predtým do SP, vydajú ti potvrdenie od začiatku PN, povedz že to potrebuješ pre zdrav.poistovnu
    NAMU A KEĎ SKONČÍ PN,POTOM SA NAHLÁSIŤ NA ÚRADE PRÁCE?A BUDE MAŤ NÁROK NA PODPORU V NEZAMESTNANOSTI AK PREDTYM PRACOVAL NEPRETRŽITE 5 ROKOV?
    NAMU Ďakujem veľmi pekne-bola to veľmi dobrá myšlienka,takúto stránku zriadiť a pomáhať ľuďom nevyznajúcich sa v Zákonníku práce,Veľmi ste mi všetci pomohli-chválim skvelý tím.
    Tweety Po skončení DPN sa môže zaevidovať. Na nárok je potrebných 730 dní poistenia v posledných 3 rokoch pred zaradením.
    NAMU Všetko na 1 * ! Úžasné, som dojatý s nezištnou pomocou v dnešnej dobe.
      zbaliť

    terezamaria je offline (nepripojený) terezamaria

    som jednoducho žena terezamaria
    Môže to spraviť a hlavne to spraví. PN-ku postúpiš sociálnej poisťovni, lebo na ÚPSVaR Ťa nezaevidujú, pokiaľ si PN.
    NAMU ĎAKUJEM ZA VŠETKO.

    Ukončenie pracovného pomeru počas PN

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.