Zavrieť

Porady

Hardisk-účtovanie

Prosím Vás ako zaúčtujem výmenu hardisku(1ks) na počítači?
Ak je počítač úplne odpísaný?
Ak nie je odpísaný?
Ďakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Braňo je offline (nepripojený) Braňo

    Braňo
    Podľa môjho názoru je harddisk súčasťou PC, tak sa aj účtuje, nakoľko je samostatne nepoužiteľný.

    ZuzanaA je offline (nepripojený) ZuzanaA

    ZuzanaA
    Ja by som to urobila podľa toho ako máš faktúru - ak je tam napr. uvedené - fakturujeme za opravu HDD - šupla by som to na 511, ak je tam iba napr. HDD 80GB tak by som to dala na 501 - a to v prípade aj ak je ten PC odpísaný aj ak nie je. Pri neodpísanom PC ak za rok budeš mať takých a podobných fa do 30 000 môže to ísť rovno do nákladov.

    sway je offline (nepripojený) sway

    som človek ktorého poteší keď niekomu dobre poradí, a nik mu nemá za zlé, keď sa pýta na "samozrejmosti" a hlavne som žena - žienka ...viac sway
    zuzana
    Prosím Vás ako zaúčtujem výmenu hardisku(1ks) na počítači?
    Ak je počítač úplne odpísaný?
    Ak nie je odpísaný?
    Ďakujem.
    dala by som to v oboch prípadoch do nákladov - ako Technické zhodnotenie , určite to bolo v sume do 20 000,-
    možno pomôže
    Naposledy upravil sway : 09.11.04 at 11:51

    sway je offline (nepripojený) sway

    som človek ktorého poteší keď niekomu dobre poradí, a nik mu nemá za zlé, keď sa pýta na "samozrejmosti" a hlavne som žena - žienka ...viac sway
    ........ále, už som to zistila, sorry! - aj som to odstránila, ale princíp platí.

    Marta L je offline (nepripojený) Marta L

    človek, ktorý sa nedá odradiť ...viac Marta L
    Súhlasím, tiež sa prikláňam k tomu, že výmena je oprava, pokiaľ nejde o výrazné technické rozdiely medzi starým a novým diskom, v tom prípade by išlo o technické zhodnotenie, ale ak je do 30 tis. za rok je to takisto podľa mňa účet 511.

    Darin je offline (nepripojený) Darin

    Darin
    Podľa mňa to nie je technické zhodnotenie, lebo vymieňaš nový disk za starý nemení sa ti účel použitia PC /rekonštrukcia/a neobsahuje také súčasti, ktoré predtým PC neobsahoval / modernizácia/. Účtovala by som to na 501.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.